Disciplinárka rozhodla: Ferenc vyvázl bez trestu. Dietz bude platit

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

4. listopadu 2018, 9:55

Jan Šimek

Disciplinární komise se zabývala zákrokem zlínského obránce Jakuba Ference na útočníka Hradce Králové Mateje Pauloviče a rozhodla, že zadák Beranů dále trestán nebude. Chomutovský bek Stanislav Dietz musí zaplatit pokutu za nafilmovaný pád.

partneři českého hokeje

K tvrdému střetu, po kterém Matej Paulovič za pomoci záchranářů odkráčel z ledové plochy, došlo v závěru utkání Hradce se Zlínem. Jakub Ferenc slovenského útočníka nešťastně přimáčkl na mantinel tak, že hradecký hráč hlavou narazil do mantinelu. Zlínský obránce hráči soupeře ihned poskytl první pomoc. V duelu vyfasoval trest na pět minut a do konce utkání.

Ferenc si teď může oddechnout, dodatečně potrestán nebude. „Zákrok by veden na protihráče v držení kotouče, a to nikoli ve vysoké intenzitě, hráč při něm neoddělil ruce od těla ani se neodrazil. Naopak, před zásahem se natočil na bok, aby jeho důsledky redukoval. Ke zranění, které protihráč utrpěl, přispělo to, že před střetem ve snaze provést protisměrnou kličku snížil těžiště, čímž se jeho hlava dostala na úroveň hrany hrazení, a výrazně tak minimalizoval i možnosti vlastní obrany,“ píše se v rozhodnutí disciplinárky.

Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík se zabýval také případem z utkání Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov, v němž domácí bek Stanislav Dietz vyfasoval dvouminutový trest za nafilmovaný pád či přehrávání.

„Hráč neužil předchozího kontaktu s holí protihráče Jaroslava Vlacha k tomu, aby přehráním důsledků zákroku ovlivnil úsudek rozhodčích. Dokládá to mimo jiné odraz ze špičky pravé brusle, provedený s časovou prodlevou a bez přímé příčinné souvisloslosti s předchozím kontaktem,“ popisuje disciplinární komise, která Dietzovi udělila finanční pokutu ve výši 10 % jeho základní měsíční odměny.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz