Disciplinárka tvrdě trestala! Erat si nezahraje do konce základní části

Foto: Kateřina Macečková, hokej.cz

Tvrdě sundal Tomáše Havránka a teď bude pykat. Zkušený brněnský útočník Martin Erat, který v pátečním duelu na ledě Karlových Varů inkasoval za svůj zákrok trest na pět minut a do konce utkání, vyfasoval od disciplinární komise tvrdý flastr.

HokejkaTV

Brněnský útočník má zastavenou činnost na šest soutěžních extraligových utkání nepodmíněně. Je tedy jasné, že Kometě nepomůže v závěrečných zápasech základní části a vynechá i jeden zápas play off.

Jak disciplinárka vysvětluje trest? „Předseda disciplinární komise ELH Viktor Ujčík na základě videozáznamu shledal, že zákrok byl veden na protihráče, který krátce před tím odhrál kotouč a byl považován za hráče v jeho držení. Hráč vedl zákrok bez jakékoli snahy hrát puk s jediným cílem zasáhnout soupeře, a to v situaci, kdy se protihráč nacházel po odehrání kotouče ve zranitelném postavení.“

Zákrok Martina Erata na Tomáše Havránka

DK: Zákrok Martina Erata na Tomáše Havránka z utkání HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa BrnoFoto: Kateřina Macečková (hokejkv.cz)

„S cílem dosažení větší intenzity hráč zvýšil rychlost a těsně před střetem se napřímil, přičemž je nepochybné, že protihráče zasáhl přímo do hlavy. V důsledku zákroku utrpěl protihráč otřes mozku a zlomeninu nosu a zápas nedokončil,“ stojí v rozhodnutí disciplinární komise.

„Předseda disciplinární komise ELH zákrok překvalifikoval na zásah do hlavy nebo krku a hráče Martina Erata potrestal zastavením činnosti na 6 soutěžních utkání nepodmíněně. Přihlédl přitom ke zvlášť nebezpečnému a bezohlednému způsobu vedení zákroku, který zařadil mezi závažnější případy s vyšší sazbou, na druhé straně zohlednil při stanovení výše trestu skutečnost, že hráč nebyl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán,“ píše se dále.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz