Divím se, že nám Falter nezlámal hokejky, litoval Ondrušek svého gólmana

Foto: Karolina Martinková, hc-olomouc.cz

8. března 2017, 14:10

David Jahoda

Už beze strachu z propadu do baráže začali olomoučtí hokejisté skupinu play out. Pochroumaní hráči dostali předčasně volno, jejich místa zaujali mladíci. Přesně tak, jak se čekalo. Bylo proto jasné, že projev týmu bude jiný, než jako v posledních pár dnech, kdy Mora naháněla předkolo. Výprask od Karlových Varů 2:6 ale přece jenom asi ani samotní Kohouti nečekali. „Byla to hrůza,“ hledal těžko slova obránce a alternující kapitán Olomouce Jiří Ondrušek.

Nový fanshop

Při pohledu na tribuny olomouckého zimáku si kdekdo mohl zavzpomínat na prvoligové časy. V hledišti jen 2421 diváků a výkon Mory? Ten měl k extralize taky daleko. „Byla to hrůza. Sice jsme věděli, že v tomto zápase nejsou body zase tak důležité , ale chtěli jsme to odehrát se ctí už jen kvůli fanouškům. Všichni navíc máme jmenovky na zádech, sponzory, město… vůbec jsme to nezvládli. Je to ostuda, mrzí nás to,“ bědoval zadák Jiří Ondrušek.

To, že Mora měla v sestavě místo několika tradičních opor dva juniory (Lukáše Spurného s Rokem Macuhem) a dva starší dorostence (Ludvíka Rutara a Josefa Podlahu) Ondrušek vůbec nebere jako omluvu. „Jak už jsem řekl, každý má na zádech jméno, a to by měla být dostačující motivace. Každý hraje za sebe a je jedno, jestli se hraje s juniory nebo dorostem,“ nebral si třicetiletý bek servítky po vysoké prohře 2:6. 

„Všichni máme jmenovky na zádech, sponzory, město… vůbec jsme to nezvládli. Je to ostuda, mrzí nás to.“

Na zápas se přišli podívat zřejmě jen ti nejvěrnější příznivci. I kvůli nim Ondruška mrzelo, co mužstvo předvedlo. „Abych řekl pravdu, tak jsem čekal, že jich přijde ještě méně. Jsme za to rádi a to víc mě mrzí ten výsledek,“ na chvíli se odmlčel, a pak doplnil. „Nebo možná ani tak ne ten výsledek jako hra, ta byla ještě horší,“ odpověděl.

Je to teprve pár dní, co se Mora musela nadobro rozloučit s nadějí na postup do předkola play off. Už to přebolelo? „Dá se říct, že asi ano. Na jednu stranu si totiž říkám, že ještě dva měsíce zpátky bychom dali všechno za to, abychom hráli play out s touhle jistotou. Tehdy to s námi vypadalo dost špatně, takže jsem rád, že alespoň takhle jsme to zvládli. Musíme na tom najít něco pozitivního. Každopádně ta další utkání musíme odehrát jinak než teď proti Karlovým Varům. To bylo hodně špatné,“ pokračoval v kritice.

Do olomoucké branky se postavila dvojka Martin Falter, který se za jasnou jedničkou Branislavem Konrádem v základní části do branky příliš nedostal. Proti Energii několikrát hasil velké hrubky svých spoluhráčů, i přesto šestkrát inkasoval. „Divím se, že nám Martin nezlámal hokejky. Za celou sezonu moc šancí nedostal. A když ji dostal, tak jsme se na něj vykašlali. Proti Varům jsme tomu dali třešinku. Je mi ho líto,“ řekl Ondrušek.

Kapitán Martin Vyrůbalík zůstal pro zápas se Západočechy mimo hru, proto si nechal na dres přišít kapitánské „C“ právě Ondrušek, služebně nejstarší hráč Mory. I proto možná v dalším setkání v kabině zvýší hlas. „Před tréninkem v šatně asi něco proběhne, protože takhle to určitě nejde,“ pravil olomoucký odchovanec. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz