Divíšek manažerem Letňan. Dlouhodobým cílem je Chance liga

Foto: hcletci.cz

Tomáš Divíšek po ukončení mimořádně úspěšné kariéry zůstává u hokeje. Nastoupil do hokejového klubu v Letňanech, kde se pokusí z pozice generálního manažera uskutečnit ambiciózní vizi.

Letňany jsou známé díky výborné práci s mládeží: mezi odchovance se řadí třeba útočníci Jakub Vrána a Lukáš Rousek s Matějem Chalupou.

A co seniorský hokej? V sezoně 2017/2018 se v Letňanech hrála druhá liga, od té doby jsou ale Letci v kraji. Nejen s příchodem Tomáše Divíška se situace mění, pražský klub má po změně majitelů smělé plány.

„Za rok tu určitě budeme mít druhou ligu a v horizontu několika let je naším cílem Chance liga. To by tady byla pecka," říká Divíšek v rozhovoru na klubovém webu. „Ano, zahrnuje to úpravy stadionu, ale s tím se počítá. Popřípadě máme v záloze ještě jinou variantu."

„Nižší třídy tu fungují velice dobře, od těch vyšších až po juniorku se to ale trochu hroutí."

Začít se ale pochopitelně musí u mládeže. „Nižší třídy tu fungují velice dobře, od těch vyšších až po juniorku se to ale trochu hroutí. Na tom chceme hodně zapracovat. Nejvyšší kategorie by u nás měly mít zastoupení v nejvyšších soutěžích," avizuje Divíšek. 

Aby Letňany udržely talenty, budou vylepšovat svoje zázemí. Chystá se rekonstrukce šaten, novinkou bude střelnice s umělým ledem, využití virtuální reality... Plánuje se také postavení menší tělocvičny nebo tartanového sportoviště.

„Budeme tu budovat takové podmínky, abychom naše mládežníky nastavili do profesionálního módu. Aby tu měli veškeré pohodlí, protože to je základ. Od toho se bude odvíjet všechno ostatní. Věřím, že to dostaneme úplně někam jinam. Chceme vychovávat hokejisty pro velký hokej," cituje Divíška web hcletci.cz. 

„Něco z naší koncepce bude trvat týdny, něco měsíce a něco roky. Ale věřím, že toho dosáhneme."

„Něco z naší koncepce bude trvat týdny, něco měsíce a něco roky. Ale věřím, že toho dosáhneme," dodává bývalý útočník Philadelphie a extraligový šampión s Pardubicemi.

Další velkou osobností, která se pokusí přispět k rozvoji hokeje v Letňanech, je exreprezentant Jaroslav Nedvěd. Do klubu nastoupil jako šéftrenér mládeže. „Strašně moc si od něj slibujeme. Musím říct, že když jsem zjistil, že je volný, bylo pro mě trochu zděšení, jak je možné, že je tento člověk nevyužitý," vypráví Divíšek.

Sám Divíšek o příchodu do hlavního města říká: „Když mi zazvonil telefon s nabídkou, neváhal jsem ani na minutu. Věděl jsem, že to bude hodně práce, což se teď potvrzuje, ale mě to baví."

„Jaroslav Nedvěd? Když jsem zjistil, že je volný, bylo pro mě trochu zděšení, jak je možné, že je tento člověk nevyužitý."

„Je pro mě příjemné zjištění, že i když to tady působí trochu zakonzervovaně, tak tu jsou lidé, kteří chtějí pracovat a hlavně změnit zavedené pořádky," pokračuje v rozhovoru pro hcletci.cz. „A já mám tu výhodu, že si ty lidi mohu vybírat. Taky za to beru odpovědnost, a pokud se něco nepovede, bude to moje chyba. Jak se říká: nejlepší je si to podělat sám."

Foto: Facebook HC Letci Letňany

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz