Divoká druhá třetina trvala 68 minut, kouče Flašara vyhnali ze střídačky

Zatímco ostatní druholigové souboje už byly dávno dohrány, ve Valašském Meziříčí se nadále bojovalo. Domácí Bobři měli šanci proniknout do play off a hosté z Nového Jičína udržet šesté místo. A hrálo se vskutku od podlahy, vždyť druhé dějství trvalo víc než hodinu, přineslo mimo jiné hromadu vyloučení a také vykázání hostujícího trenéra Aleše Flašara ze střídačky. "Tento rozhodčí mě v trenérské kariéře pískal podruhé a podruhé jsem byl vyhnán z lavičky," hlásí.

HokejkaTV

Úvodní dějství zajímavého souboje Valašského Meziříčí s Novým Jičínem přineslo jen pět menších trestů a nic nenasvědčovalo tomu, že by se ve druhé periodě měl duel vyhrotit. Jenže po několika sporných výrocích hlavního sudího Krenželoka se tak stalo. Hostující lavičku vytočila především situace z poloviny utkání, kdy Patrik Flašar vyfasoval po ostrém ataku čtyřminutový trest, zatímco jeho mstitel klasický dvouminutový.

"Beru, že je tam i kus mé chyby, ale také rozhodčí by se měl zamyslet."

A pak už to jelo. Hostující Aleš Flašar, jenž je znám jako velmi impulzivní kouč, se slovně pustil do rozhodčího, který mu nejprve udělil další dvojku a později ho ještě vykázal ze střídačky. "Podruhé v trenérské kariéře mě pískal rozhodčí Krenželok a podruhé jsem byl vyhnaný z lavičky. Beru, že je tam i kus mé chyby, ale také on by se měl zamyslet," prozrazuje Flašar, kterého vyváděl z hokejového jeviště dokonce delegát Hradil.

Na ledě to ale vřelo dál. Hra se posunula jen o čtyřicet sekund, když byla k vidění pořádná mela před brankou Iláše, který se do ní rovněž zapojil a jednoho z Bobrů poslal k zemi. Vladimír Cink a Michal Horák museli dokonce pod sprchy. Hostující trestná lavice v tu chvíli připomínala spíše střídačku, ale Valaši nedisciplinovanosti soka využít nedokázali. Naopak ve vyhrocené druhé třetině, která trvala 68 minut, přišli o vedení.

"Bylo to hektické utkání," přiznává trenér Flašar, který se k množství vyloučených nechtěl vyjádřit. To jeho asistent Radomír Grimm už byl sdílnější. "Rozhodčí? Už se tomu smějeme, protože když se podíváte na počet vyloučení, tak jsme vlastně půl zápasu sehráli ve třech nebo ve čtyřech. I proto před týmem smekám," líčí po výhře 2:1, která zavřela domácím hokejistům brány do vytoužených vyřazovacích bojů.

"Je to pro nás určitě zklamání, ale k ničemu jsme se neupínali. Chtěli jsme vyhrát, protože vždycky je dobré se rozloučit se sezonou výhrou. Nabádal jsem kluky, že Nový Jičín to bude hrát jako play off. Bylo to pro ně poslední utkání základní části a nemohli si dovolit něco vypustit. To by se jim pak mohlo vymstít," ví kouč Bobrů Petr Tejkl. A co říká na výkon rozhodčího? "Trošku to nezvládl, ale takový je sport. Bohužel," líčí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz