Divoká oslava? Na to nejsem. Snad mi to fanoušci prominou, culí se Falter

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

9. února 2018, 8:07

David Jahoda

Fanoušci v Olomouci vědí, že pokud se vyhraje, čeká na ně rodeo v podobě děkovné show Branislava Konráda. Jenže ten už je se slovenskou reprezentací na olympiádě v Jižní Koreji, a tak za něj musel zaskočit Martin Falter. Žádnou oslavnou divočinu ale od něj nečekejte. „Vždycky se uctivě pokloním. Asi ze mě víc nedostanou,“ smál se. V roli šoumena svého kolegu sice nenahradil, v brance ale ano. Olomouc v dohrávce 49. kola zdolala Pardubice 5:3 a zvýšila svou šanci na účast v play off.

Nový fanshop

Martin Falter není v jednoduché pozici. Branislav Konrád je v Olomouci jasnou jedničkou. Pokud může, jde do branky on. Na bývalého brankáře Brna či Sparty většinou dojde až ve chvíli, kdy není jiného zbytí. Jako třeba teď, kdy už je Konrád daleko od hanácké metropole. „Většina týmů měla zápasy přeložené, my ne. Vyšlo to tedy tak, že jsem chytal. Určitě mám radost, že to dobře dopadlo,“ říkal nadšeně Falter.

V letošní sezoně zasáhl jen do šesti utkání. Z toho v roli startéra pouze třikrát. Jak se proti Dynamu v brance cítil? „Je pravda, že o tomhle startu jsem věděl delší dobu, ale na druhou stranu i proti Litvínovu vše nasvědčovalo tomu, že nastoupím. Hlavní je, že jsem za sebou měl dvě utkání, doma proti Litvínovu a venku proti Hradci. Myslím, že teď můj projev byl úplně jiný, než když tam vlezu po půl roce,“ hodnotil.

>> Olomouc se přiblížila play off – v dohrávce porazila Dynamo

Proti Pardubicím šlo Kohoutům o hodně. O zlepšení si nálady po sérii prohraných utkání a taky o co nejpohodlnější pozici pro zbytek základní části, který bude na programu po olympijské přestávce. O desítku se totiž pere hned několik mužstev, rozestupy jsou malé. „Už před zápasem jsme si říkali, že to máme ve svých rukách. Teď to máme ve svých rukách o to víc. Bude se bojovat až do posledního kola, ale myslím si, že naše aktuální výchozí pozice je dobrá,“ byl po utkání spokojený.

Neměl to však jednoduché. Jeho spoluhráči sice udeřili jako první, jenže zanedlouho Pardubice nemilosrdně odpověděly zásluhou dvou identických gólů Jordanna Perreta. „Taky mě to hned napadlo, že to byly dvě stejné situace. Škoda, ale od Pardubic to bylo dobře sehrané,“ pokyvoval Falter uznale.

Bude se nám dýchat o něco lépe, věří Strapáč

Nejtěžší chvilky pro něj nastaly za nerozhodného stavu 3:3. „V tu dobu to vypadalo tak, že kdo dá další gól, vyhraje. Naštěstí se to povedlo nám, zápas jsme pak dotáhli do vítězného konce.“ Jenže právě konec byl hodně vypjatý. Východočeši už dvě a půl minuty před třetí sirénou sáhli ke hře v šesti. Domácí bek Jiří Ondrušek mohl bleskurychle využít možnosti vypálit na prázdnou hostující klec, ale trestuhodně minul. 

S Falterem to ale paradoxně moc nezacloumalo. „Vzhledem k tomu, jak jsme ztráceli zápasy v posledních sekundách, jsem teď byl relativně klidný,“ připomněl nezvládnuté koncovky zápasů ve Zlíně a doma s Třincem. „Mohl být klid už dvě minuty před koncem, takhle byl klid 15 vteřin před koncem,“ popsal Falter situaci, kdy si Hanáci mohli díky trefě Zbyňka Irgla definitivně oddechnout. 

Ondrušek podle něj v kabině nálož od spoluhráčů nedostane. „V situaci, kdy zápas dopadne dobře, se na to rychle zapomíná. Kdyby se ale ještě hrálo prodloužení, asi by to dostal sežrat víc,“ smál se 34letý rodák z Ostravy.

Po utkání si pak mohl vyslechnout, jak fanoušci skandují jeho jméno. Ale skákání přes švihadlo, jízda na brance nebo tanec na písničku Macarena, na co jsou olomoučtí příznivci zvyklí od jedničky Branislava Konráda, se nekonalo. Falterova děkovačka bývá o dost „skromnější“.

„Já jsem na tohle nikdy nebyl, doufám, že mi to fanoušci prominou,“ culil se. „Mám svoji děkovačku, vždycky se uctivě pokloním. Asi ze mě víc nedostanou,“ zasmál se a dodal: „Jejich přízně si každopádně vděčím. Byli perfektní, ostatně jako celou sezonu.“

Nyní si může (stejně jako většina extraligových hokejistů) trochu odfrknout. Třeba sledováním olympiády v televizi. „Jestli se podívám i na Braňa? Určitě taky,“ prohlásil sympaťák z olomoucké branky.

Sestřih utkání HC Olomouc – HC Dynamo Pardubice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz