Dlouhá debata je u konce! Pojedou slovenští hráči z KHL na MS?

Foto: iihf.com

27. března 17:35

Josef Prášek

Slovenští hráči, kteří letos hrají v KHL (ačkoliv Rusko zahájilo agresivní invazi na Ukrajině), nepojedou na letošní světový šampionát.

Vedení reprezentace se na tom dohodlo při rozhovorech s danými hráči.

„Poslední týdny jsme vedli dlouhou debatu s hráči z KHL. Vždy rádi a s hrdostí reprezentovali naši zemi. Mají výkonnost na to, aby mohli bojovat o účast v závěrečné nominaci na mistrovství světa," popisuje Peter Frühauf, asistent národního týmu a skaut.

„Poslední týdny jsme vedli dlouhou debatu s hráči z KHL."

„Po debatě jsme dospěli k jednotnému názoru, že pro pokojný průběh přípravy a stoprocentní koncentraci našeho týmu na mistrovství světa bude lepší, když v této sezoně hráče z KHL z účasti na šampionátu vynecháme," dodává pro hockeyslovakia.sk.

V KHL působí v letošní sezoně sedm slovenských hráčů, a to brankáři Adam Húska a Patrik Rybár, obránci Michal Čajkovský a Christián Jaroš a útočníci Adam Liška, Michal Krištof a Tomáš Jurčo.

„Po debatě jsme dospěli k jednotnému názoru, že pro pokojný průběh přípravy a stoprocentní koncentraci našeho týmu na mistrovství světa bude lepší, když v této sezoně hráče z KHL z účasti na šampionátu vynecháme."

Dříve už Česko, Lotyšsko, Finsko, Francie nebo Švédsko rozhodly, že nebudou zvát hráče z KHL do národního týmu.

Slovensko šlo v září proti proudu a šokovalo veřejnost tím, že bude hráče z ruské ligy i nadále vybírat do reprezentace.

Teď před přípravou na světový šampionát ale přišla změna.

Slováci zahájili neoficiální kemp před mistrovstvím světa, v Bratislavě se hlásili brankáři Šimon Latkóczy, Eugen Rabčan, Matej Tomek a trio útočníků Viliam Čacho, Marek Hrivík, Šimon Petráš.

Počet hráčů v kempu by se měl postupně rozrůstat.

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz