Dluhy i napadení! Starý v Kazachstánu skončil a řeší, co bude dál

Jan Starý. | Foto: Jan Čech, Karlovarský deník

11. září 12:57

Václav Jáchim

V průběhu léta kývl na nabídku z Kazachstánu, Jan Starý si plácl s týmem Arlan Kokšetau a předpokládal, že novou sezonu stráví ve východních končinách. Jenže všechno je jinak.

HokejkaTV

Zkušený útočník s reprezentačními zkušenostmi angažmá předčasně ukončil. „Příčinou jsou hlavně finanční důvody," vysvětluje Michael Kolarz ze společnosti Global Management Group, která hráče zastupuje.

Bývalý dlouholetý bojovník Pardubic, který na sebe upozornil v útočné formaci s Janem Kolářem a Petrem Koukalem, v průběhu letních prázdnin kývl na návrh, že u týmu Kokšetau podstoupí zkoušku. Klub se připravoval v Česku, Starý zaujal a stal se plnohodnotným svěřencem trenéra Vladimíra Kapulovského, jenž v první polovině 90. let mimochodem hrával za Pardubice.

„Pro Honzu to byla šance, dostal zajímavou finanční nabídku. Klub ho sice neoslovil naším prostřednictvím, ale Honzovi jsme řekli, že to je pro něj dobrá příležitost," konstatuje Kolarz. Brzy ovšem nastaly problémy. „Objevily se hned s první výplatou. Klub nedostál závazkům, jež slíbil," informuje hráčův zástupce.

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Starý začal pochybovat, zda udělal dobře. K rozhodnutí odejít z klubu pak přispěla velmi nezvyklá událost. „Honza byl v Kazachstánu fyzicky napaden. Při odchodu z tréninku po něm kdosi zezadu vystartoval. Naštěstí se nic vážného nestalo, ale bylo to pochopitelně nepříjemné a nebezpečné. Když jsme to pak na dálku konzultovali, doporučili jsme mu, aby se vrátil do Česka," reaguje Kolarz.

Ostřílený útočník, který uplynulý ročník strávil u prostějovských Jestřábů, přiletěl v pondělí do Česka. „Teď je Honza v Pardubicích a bude se připravovat individuálně. Jeho budoucnost intenzivně řešíme. Jsou varianty z domácích soutěží i z ciziny. Je možné, že by Honza začal třeba ve druhé lize, ale to hodně předbíhám. Na situaci každopádně musíme reagovat," dodává hráčův agent.

Starý má v Kazachstánu určitou finanční pohledávku, klub nedodržel, co původně slíbil. Pohled třiatřicetiletého rodáka z Pardubic už nyní míří jiným směrem. Starý dosud nikdy nehrál v zahraničí, většinu vrcholové kariéry strávil v mateřském východočeském klubu. Během sezony 2013-14 nastupoval za Mladou Boleslav, svého času pomáhal také Jindřichovu Hradci či Kolínu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz