Do 2. ligy jdou další osobnosti: Hruška, Hřebejk, Holub nebo Grebeňuk

David Hruška. | Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

14. září 2017, 19:03

Marek Hedbávný

Třetí nejvyšší soutěž vítá další zajímavá jména. Které osobnosti se představily ve středečním kole druhé ligy?

Fanshop národního týmu

David HRUŠKA (Ú, 40 let, Wattens → Sokolov)
Jeden z nejlepších kanonýrů extraligové historie se dohodl na krátkodobé spolupráci s mateřským Sokolovem. Možná je i jeho výpomoc pro závěr sezony. Hruška strávil minulý ročník v nižší rakouské soutěži.

Vít JONÁK (Ú, 26 let, Mladá Boleslav → Klatovy)
Loni hrál extraligu, teď působí o dvě patra níž. Klatovy získaly – alespoň dočasně – velkou útočnou posilu.

Jan HOLUB (O, 34 let, Mladá Boleslav → Jablonec nad Nisou)
Poctivý defenzivní zadák zůstává poblíž domova. Minimálně v úvodu sezony bude nastupovat za ambiciózní Jablonec.

Tomáš ANDRES (Ú, 21 let, KeuPa → Tábor)
Jedno z nejpřekvapivějších jmen, které zamířilo do druhé ligy. Bývalý slávista ovládl v sezoně 2015/2016 prvoligové bodování juniorů a minulý rok hrál druhou nejvyšší soutěž ve Finsku. Teď Andres podobně jako jiný talentovaný útočník Radek Prokeš zamířil do Tábora.

Štěpán HŘEBEJK (Ú, 35 let, České Budějovice → David servis)
Bývalý reprezentant se z Českých Budějovic stěhovat nemusí – jen vyměnil Motor za druholigový David servis. Za stejný tým nastupují i obránce Lukáš Kříž a útočník Tomáš Rousek, v případě zajímavé nabídky ale mohou odejít.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Alexandr GREBEŇUK (O, 25 let, Prostějov → Poruba)
V létě se pokoušel prosadit do pardubické sestavy, na try-outu vydržel až do konce přípravy, nakonec ale s Dynamem smlouvu nepodepsal a ve středu si ruský bek zahrál za druholigovou Porubu.

Ladislav HAVLÍK (O, 25 let, Pardubice → Havlíčkův Brod)
Poslední tři ročníky hrál extraligu za Pardubice, nynější sezonu začal v Havlíčkově Brodě. Urostlý obránce zůstává hráčem Dynama, do kterého se může kdykoliv vrátit.

Petr ŠTĚPÁNEK (Ú, 27 let, Peterborough → Žďár n/S)
Minimálně pro začátek sezony se Petr Štěpánek vrátil do Žďáru nad Sázavou, kde zářil v sezoně 2015/2016. Poté hrál v Austrálii, loni ve Velké Británii a letos se pokoušel prosadit do sestavy Ústí. 

Roman ČERMÁK (O, 21 let, bez angažmá → Moravské Budějovice)
Předpovídala se mu zajímavá kariéra – v juniorském věku hrál pravidelně extraligu za Mladou Boleslav a talent prokazoval i v mateřské Jihlavě. Jenže celou sezonu 2016/2017 vynechal kvůli zdravotním problémům. Teď se vrací a bude patřit k oporám Žihadel.

Jan VÍŠEK (Ú, 36 let, Benátky n/J → Jablonec nad Nisou)
Po konci v prvoligových Benátkách se Jan Víšek přesunul do Jablonce. Pomůže Vlkům k postupu do kvalifikace o WSM Ligu?

Foto: Petr Kraus

Karlovy Vary navázaly spolupráci s druholigovým Sokolovem. V sestavě Baníku se ve středečním utkání objevili: Adam Rulík, Tomáš Kvapil, Tomáš Rohan, Matěj Zadražil a Martin Osmík.

Už dříve jsme vás informovali o těchto hráčích: Jiří Vašíček (Havl. Brod), David Pojkar (Vrchlabí), Kamil Černý (Tábor), Ján Niko (Vrchlabí), Martin Lojek (Žďár n/S), Petr Přindiš (Sokolov), Petr Gewiese (Šumperk), Peter Pucher (Mor. Budějovice), Michal Pšurný (Vrchlabí), Marek Haas (Poruba), Jiří Půhoný (Šumperk), Jan Milfait (Havl. Brod), Tomáš Káňa (Poruba) nebo Jan Kolář (Trutnov).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz