Do Bělorusů jsme měli bušit víc a víc, tuší Toman. Na porážku chce zapomenout

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

(UMEA, od našeho zpravodaje) V duelu s Běloruskem jim povinnost velela vyhrát, ale čeští mladíci do 18 let na úvod světového šampionátu zaváhali. V průběhu celého utkání musela reprezentační osmnáctka dotahovat. V 53. minutě ještě naději vykřesal svou trefou bek Ondřej Volráb poté, co výtečně clonil útočník Matěj Toman. Na vyrovnání už ale čeští mladíci nedosáhli a zapsali trpkou prohru.

Nový fanshop

„Je špatně, že jsme prohráli, a je jedno s jakým soupeřem. Věděli jsme, že budou hrát dobře, protože málem porazili Kanadu. Čišelo z nich, že budou hrát tvrdě, a hokej samozřejmě hrát taky umí. Hráli výborně a my naopak hráli špatně. Prohráli jsme, ale jedeme dál,” nic nebalí Matěj Toman.

Čeští mladíci v úvodní dvacetiminutovce dvakrát inkasovali, ale dokázali se oklepat a díky brankám Martina Haše a Jana Mlčáka se vrátili zpět do hry, jenže pak Bělorusové znovu odskočili. „Po třetím a čtvrtém gólu to na nás padlo. Poté, co jsme vyrovnali, jsme do nich měli bušit víc a víc. Bohužel ale dali gól, pak přidali čtvrtý a už jsme hráli hůř a hůř. Dokázali si to pohlídat. Teď se musíme připravit na Švýcary,” nabádá útočník kanadského celku Prince George.

Alois Hadamczik po prohře s Běloruskem

V čase 52:40 Ondřej Volráb od modré propálil Kolosova, kterému výtečně clonil právě Matěj Toman. Čechům v té době chyběl jediný gól k vyrovnání skóre. „Bylo docela dost času srovnat. Měli jsme i přesilovku, ale pak tam byla nedisciplinovanost a padly nějaké tresty. Škoda, že jsme nevyrovnali. Na konci to úplně závěrečný tlak nebyl,“ přiznává Toman.

Teď čeští mladíci musí hodit nečekanou porážku s Běloruskem za hlavu. „Na zápas musíme zapomenout. Máme před sebou ještě tři velmi důležitá utkání. Musíme se na každé z nich výborně připravit a uvidíme, jak to bude vypadat. Musíme prostě vyhrávat,” nabádá.

Matěj Toman hodnotí zápas s Bělorusy

Překvapivá porážka osmnáctce nabourala plány ve skupině, ale juniorský výběr rozhodně neskládá zbraně. „Máme v plánu dojít do čtvrtfinále, přejít ho a udělat úspěch. Každá ztráta bodů může plány zkazit, ale budeme se snažit dál. Musíme to hodit za hlavu a připravit se na Švýcarsko,” uzavírá.

SESTŘIH: ČR U18 – Bělorusko U18 3:4


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz