Do CHL ho draftoval Hamilton, Myšák ale zůstává. Sezonu začne v Litvínově

Foto: E. Beneš, hcverva.cz

Když se před několika dny objevilo v draftu CHL jeho jméno, leckdo možná znejistěl. Odejde Jan Myšák do zámoří? Nebo zůstane? O talentovaného útočníka byl v elitních kanadsko-amerických juniorkách velký zájem, nicméně Myšák se stěhovat nebude.

Nový fanshop

„Honza určitě začne sezonu v Litvínově. Odešel by jedině v případě, že by v klubu nedostával potřebný prostor. Na tom jsme s vedením Vervy dohodnuti," informuje Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest, která hráče zastupuje.

Myšák si v minulé sezoně připsal 37 startů v Tipsport extralize (včetně play out), vstřelil osm branek a přidal stejný počet nahrávek. Další zápasy mu navíc vzalo zranění kotníku. V Litvínově si výtečného útočníka piplají, lze předpokládat, že tomu bude stejně i nadále.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Nicméně v zámoří o Myšákovi dobře vědí a interest klubů CHL tomu odpovídal. „Honzu chtělo hodně týmů, i na nejvyšších příčkách draftu. Některé kluby i přesto, aniž by znaly aktuální situaci. Nakonec Honzu draftoval Hamilton, kde vědí, že Myšák začne sezonu určitě doma. Nebylo jednoduché to takhle připravit, protože týmy si v draftu CHL samozřejmě berou juniory, které by mohly využít okamžitě. A na celou sezonu," vysvětluje Spálenka.

Pro Myšákův hokejový i osobní růst je optimální, aby ve svém klubu dál hrál nejvyšší soutěž. Soupeření dospělých je víc než juniorka. „To je záměr. Ale také máme plán B pro případ, že by Honza z jakéhokoli důvodu za Vervu nehrál. Nebo by nedostával potřebný prostor. Má před sebou sezonu před draftem, která je pro něj hodně důležitá," informuje hráčův agent.

Kdyby zmíněná situace nastala, přišla by na řadu varianta s Hamiltonem. „Honza má ve smlouvě případnou možnost odchodu do Kanady. Osobně jsem o tom mluvil s Jirkou Šlégrem, situaci jsme podrobně probírali," hlásí Spálenka. Samotný draft CHL pro Myšáka zatím nic podstatného neznamená, jde jen o záložní variantu, kdyby se ročník v kádru Vervy nevyvíjel optimálně.

Foto: Ondřej Vlk, hcverva.cz

„Úplně stejné to před dvěma lety bylo v případě Filipa Krále," konstatuje Spálenka. „S Liborem Zábranským jsme se dohodli na podobném postupu. Filip začal v Kometě, když pak nedostával tolik příležitostí, Libor Zábranský ho uvolnil do zámořské juniorky, aby Filip mohl pravidelně hrát a patřičně se rozvíjet. Tahle možnost nyní existuje také u Honzy Myšáka. Jsme transparentní, dohodu s Litvínovem pro tenhle případ máme," dodává.

Myšák se na sezonu chystá s týmem Severočechů, bude také lídrem nové reprezentační osmnáctky, kterou v srpnu čeká Hlinka Gretzky Cup v Břeclavi. S minulou osmnáctkou se v dubnu zúčastnil mistrovství světa, na turnaji ve Švédsku stihl pět zápasů a tři asistence. Litvínovský žolík patří k největším českým nadějím ročníku 2002.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz