Do druhé ligy chceme, zní z Velkého Meziříčí

Foto: Jiří Mráz

Hned o deset nových týmů se může příští sezonu rozrůst třetí nejvyšší soutěž. Jedním z nich je i HHK Velké Meziříčí. Horáci by se posunu o level výš nebránili, jedním dechem však dodávají, že vše rozhodne aktuální finanční situace.

Aplikace Tipsport extraligy

Celek ze Žďárska opanoval základní část krajské ligy jižní Moravy a Zlínska. Horákům k tomu dopomohlo 60 nasbíraných bodů.

Právě díky tomuto faktu jim bylo nyní přiděleno právo postoupit do 2. ligy. Rozběhnuté play off krajské soutěže, kde se mělo Velké Meziříčí postavit ve finále Boskovicím, už totiž zastavila koronavirová pandemie.

A Horáci udělají maximum pro to, aby vstupenku do 2. ligy využili. V tomto duchu se vyjádřil klubový jednatel Jaroslav Juda.

„Už jsme se na toto téma bavili s hráči. Shodli jsme se na tom, že je to pro nás sportovní výzva. Do 2. ligy bychom se chtěli podívat,“ líčí Juda pro hokej.cz. I na Horácku si však uvědomují, že vše bude záležet na finančních možnostech klubu. Současná ekonomicky nestálá doba totiž řadu nejen sportovních klubů dostala do situace, kdy jednotlivé oddíly nevědí, jak se celá situace ohledně jejich dalšího působení vyvine.

To platí také ve Velkém Meziříčí.

„Do 2. ligy bychom chtěli. Vše ale bude záležet na ekonomické situaci."

„Uvidíme, jak na tom budeme s financemi. To je alfa a omega všeho. Je jasné, že 2. liga je ekonomicky náročnější soutěž. Momentálně si ty náklady v klubu propočítáváme, abychom měli představu. Pak bude záležet na tom, jak se bude dařit firmám, aby nás mohly podpořit,“ pokračuje jednatel HHK.

Foto: Jiří Mráz

V případě, že by se vše povedlo dotáhnout do úspěšného konce, chtěli by na Vysočině obnovit spolupráci s okolními prvoligovými kluby.

„Je to samozřejmě ještě předčasné, ale pokud se nám to povede, chtěli bychom spolupracovat s Třebíčí a Jihlavou. Jsou to kluby v těsné blízkosti, my jsme s nimi navíc vždy měli dobré a korektní vztahy. Záleželo by ale přirozeně i na nich, jestli by měli zájem,“ popisuje Juda.

Pohled na aktuální soupisku Velkého Meziříčí mu dává za pravdu. V kádru hlavního trenéra Vejmelky totiž nalezneme celou řadu hokejistů, kteří dříve prošli výše zmíněnými kluby.

Za Horáky letos bojovali Lukáš Paták Tomáš Střecha, David Křenek, Lukáš Sobotka, Jan Bula nebo Roman Kadela. Všechno to jsou jména, která už mají s vyššími soutěžemi své zkušenosti. Také to může hrát při konečném rozhodování svoji roli.

„Chtěli bychom spolupracovat s kluby z blízkého okolí. S Třebíčí i Jihlavou jsme vždy měli dobré vztahy."

Nezůstává přitom jen u tohoto aspektu. Ve Velkém Meziříčí si uvědomují lákavost případných regionálních derby. Vždyť se v jejich v těsné blízkosti nacházejí Moravské Budějovice, Žďár nad Sázavou nebo Havlíčkův Brod. Tyto kluby pak ještě může doplnit Pelhřimov, jemuž bylo také přiděleno právo k účasti v následujícím druholigovém ročníku.

„To víte, že je to pro nás lákavé. Všechno jsou to města, která jsou dostupná. Pro fanoušky by to bylo skvělé. Uvidíme, jakým způsobem to Svaz přerozdělí,“ hlásí Jaroslav Juda.

Na závěr dodejme, že Velké Meziříčí už na druholigovou hokejovou mapu v minulosti patřilo. Začnou od příští sezony na Horácku psát další kapitolu svého působení v této soutěži?

Foto: Jiří Mráz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz