Do karantény jde i hradecký dorost. Zrušeno je už přes 50 zápasů

Foto: Martin Voltr

Další pozitivní test na covid-19 se pravděpodobně objevil v Hradci Králové. Místní dorostenci se totiž zařadili mezi týmy, které čeká nedobrovolná přestávka od tréninků a zápasů.

Chance liga na Hokejka TV

„Podobně jako v jiných klubech, také celému týmu dorostu Mountfieldu HK byla Krajskou hygienickou stanicí nařízena karanténa, která potrvá do 12. srpna,“ oznámili Hradečtí na svých webových stránkách.

„V současné době probíhá testování všech hráčů a trenérů této kategorie, do uvedeného data byly zrušeny všechny dorostenecké tréninky i zápasy,“ doplnili.

Jedná se tak pravděpodobně o první „odstavený“ tým, který už odehrál zápas. Minulou středu se Mountfield představil na ledě východočeského rivala z Pardubic, jehož porazil vysoko 6:1. Jeden z favoritů dorostenecké extraligy teď musí škrtnout plánované domácí duely s Libercem a Jihlavou.

Foto: Martin Voltr

Obdobná situace však patrně nastala také u juniorů Olomouce. Byť jejich klub žádnou informaci nepřinesl, z programu jim zmizely jak tréninky, tak úterní duel v Třinci i čtvrteční v Hradci Králové. „Čtvrteční plánovaný zápas juniorů proti Olomouci se kvůli situaci v týmu soupeře neuskuteční,“ oznámil Hradec, jenž si místo toho rovnou domluvil další bitvu s Pardubicemi.

Mora přitom poprvé hrála minulý čtvrtek, kdy zdolala Havířov 6:3.

Z celého itineráře juniorských a dorosteneckých týmů z nejvyšších soutěží bylo vyškrtnuto už víc než padesát přípravných utkání, a rozhodně nejde o konečný počet. Do pondělka se stihlo odehrát zatím jen devět zápasů. Aktualizovaný přehled najdete v tomto článku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz