Do Olomouce přichází na zkoušku mladý bek Vítkovic. Jak to bude s Mokrým?

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

20. července 21:07

Josef Prášek

Hanáci v pondělí vyjeli poprvé na led a hned bylo znát, že se budou snažit omladit kádr pro následující ročník. Na ledové ploše plecharény byl včetně některých juniorů i obránce Tomáš Černý, který si místo v olomoucké sestavě musí ale vybojovat.

Chance liga na Hokejka TV

Dvaadvacetiletý obránce odehrál doposud v extralize 40 duelů a všechny v dresu Vítkovic. Minulý rok si připsal v nejvyšší soutěži tři body během 13 utkání. Dalších deset si odbyl v Chance lize, a to v dresu Havířova a Poruby. Nyní se přesunul do sousedního Olomouckého kraje.

„Přichází na zkoušku zhruba na čtrnáct dní, ale do toho nezasahuje žádný zápas. My ho asi budeme chtít vidět ještě v nějakém přátelském zápase,“ řekl Zdeněk Moták na adresu opavského odchovance.

Zdeněk Moták nevyloučil i další hráče, kteří by mohli dojít na zkoušku. Ale Hanáci budou mít jinou prioritu – omladit kádr vlastními talenty.

„My potřebujeme dát šanci našim mladším klukům. Po sezoně odešli tři zkušení hráči a my to teď musíme nahradit dravým mládím,“ připomněl odchod Zbyňka Irgla, Marka Laše nebo Františka Skladaného. „Samozřejmě mladým nedáme nic zadarmo, ale když si to uhrají, tak to budou mít. Pokud ne, budou muset na sobě více pracovat,“ zdůraznil trenér Olomouce.

Vojtěch Mokry by se mohl objevit v Chance lize

Devatenáctiletého mladíka si asi pamatuje mnoho lidí nejen skrz příjmení (ano, píše se to krátce), ale skrz jeho výkony v minulé sezoně. V druhé polovině února se Branislav Konrád zranil a Jan Lukáš byl nemocný. Hanáky zrovna čekal duel proti prvnímu Liberci a do brankoviště se musel postavit v té době osmnáctiletý Vojtěch Mokry.

„Minulou sezonu předvedl skvělé výkony a když na sobě bude pracovat, tak si zaslouží šanci v dospělém hokeji.“

Ten ve své extraligové premiéře zazářil. Od lídra tabulky obdržel jen jeden gól a Olomouc překvapivě porazila Bílé Tygry 2:1. V dalším duelu zazářil také proti Kometě Brno a dobře si vedl i s Třincem, s ním už ale Hanáci těsně padli.

„Minulou sezonu předvedl skvělé výkony a když na sobě bude pracovat, tak si zaslouží šanci v dospělém hokeji. Ukázal nám, že to je perspektivní gólman,“ chválil ho Zdeněk Moták. „Chtěli bychom, aby chytal pravidelně, a to klidně i v Chance lize,“ prozradil.

O první ligu zcela jistě zabojují útočníci Josef Podlaha a Matěj Kořenek. Oba společně odjeli do Třebíče. Ostatní mladíci trénují i nadále s Olomoucí, každopádně jestli budou sbírat zkušenosti také v Chance lize, zatím není jasné.

„V juniorské soutěži teď bude padat mnoho týmu. Chceme ve spolupráci s Karlem Beranem (trenérem juniorů, pozn. red.) komunikovat co nejvíce. Když bude celá juniorka hrát dobře a bude mít i výsledky, tak se budeme bavit o tom, aby kluci sbírali zkušenosti v dospělém hokeji,“ vysvětlil šestapadesátiletý kouč. „Nebude to úplně priorita, aby hráli mladí jen v juniorce, ale pro chod klubu to je důležité, abychom v mládežnických kategoriích hráli s nejlepšími celky,“ dodal.

První test čeká Olomouc 4. srpna, kdy se doma střetne s Hradcem Králové v rámci Generalli Česká Cupu. A právě v tomhle novém turnaji by olomoučtí talenti měli dostat svou šanci. „Upřednostníme hráče, které chceme vidět. To znamená mladé, které budeme kombinovat se staršími. Takže noví a mladí kluci dostanou dostatek prostoru, aby se mohli ukázat. O tom ta příprava také je,“ řekl na závěr Zdeněk Moták.

Kádr Olomouce na začátku přípravy na ledě

Brankáři:
Branislav Konrád, Jan Lukáš, Vojtěch Mokry, Marek Hasala.

Obránci:
David Škůrek, Tomáš Dujsík, Martin Vyrůbalík, Jiří Ondrušek, Tomáš Černý, Tomáš Valenta, Jan Švrček, Šimon Groch, Matúš Hlaváč, Adam Rutar.

Útočníci:
Jan Knotek, Lukáš Klimek, Vilém Burian, David Ostřížek, Jan Bambula, Tobiáš Handl, Jan Káňa, Vojtěch Tomeček, Rostislav Olesz, Petr Strapáč, Lukáš Nahodil, Petr Kolouch, Lukáš Kucsera, Jakub Navrátil, Joshua James Mácha.

Poznámka: David Ostřížek na prvním tréninku na ledě nebyl, protože doléčuje zranění kotníku. Chyběl i junior Joshua James Mácha, kterého trápí lehká viróza. K dispozici neměla Olomouc ani mladého Matúše Hlaváče, ten se připravuje se slovenskou dvacítkou na následující duely proti České republice.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz