Do reprezentační přestávky pomůže Pavel Brendl finskému Kuopiu, stále ho ale láká KHL

27. září 2010, 18:00

Václav Jáchim

Dlouho nevěděl, kde začne nový ročník, nyní jsou otazníky pryč. Pavel Brendl se znovu vydává na sever Evropy, kde už v minulosti působil. Juniorský mistr světa 2001 prozatím přerušil jednání o angažmá v ruské Kontinentální lize a míří do finského Kuopia, kde se domluvil na spolupráci trvající něco přes měsíc. "Pavel bude za Kuopio hrát do první reprezentační přestávky. Klub měl o něj velký zájem, Brendlovi volal i Sami Kapanen, který po ukončení kariéry hokejové Kuopio řídí. Výsledkem je vzájemná dohoda do počátku listopadu," informuje hráčův zástupce Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services.

Nový fanshop

Brendl už ve Finsku hrál, nicméně v SM-liize to bude jeho premiéra. Během výluky NHL v sezoně 2004-05 totiž oblékal jen dres druholigového Joensuu. Velké jméno si Brendl udělal ve švédských týmech z Mory a Gävle, poslední dva ročníky strávil v ruském Torpedu Nižnyj Novgorod. Ačkoli se původně zdálo, že se s účastníkem KHL domluví na dalším pokračování spolupráce, klub k jednáním nakonec nepřistoupil a Brendl tedy v Torpedu skončil.

Od té doby zvažoval nabídky, váhal s rozhodnutím. "O Pavla stály dva špičkové švédské kluby, rozhovory byly hodně daleko, ale ani jeden z týmů nakonec nesehnal na transfer potřebné finanční prostředky," reaguje Sivek. Proslýchá se, že českého střelce chtěli hlavně v MODO, informovala se prý rovněž Frölunda. Debaty se švédskými zájemci trvaly až do víkendu, v pondělí padlo definitivní rozhodnutí.

Alespoň tedy pro období do první poloviny listopadu. "Pavel souhlasil s návrhem ze strany Kuopia, chce týmu pomoci. Byly uzavřeny veškeré potřebné náležitosti, pokud všechno klapne, Brendl odletí do Finska v úterý a záhy poté by se měl připojit k týmu," konstatuje Sivek. Dohoda platí do první reprezentační přestávky v ročníku, kterou vyplní finský turnaj Karjala. Ten odstartuje ve čtvrtek 11. listopadu.

Poté se rozhodne, kam povedou Brendlovy kroky dál. Vyloučit zřejmě nelze žádnou variantu, jisté ale je, že jednoho z nejlepších kanonýrů evropského hokeje poslední doby dál láká Kontinentální liga. "Je to tak. Uvidíme, jaké budou možnosti na trhu, počkáme na nabídky od tamních klubů," říká Sivek. Brendl mohl jít do Ruska už před startem ročníku, ovšem zná svoji sportovní i ekonomickou cenu.

Jeho jednání o další budoucnosti se navíc během prázdnin točila i kolem možného návratu do NHL. V jednu chvíli se bývalý útočník Philadelphie či Caroliny ocitl údajně blízko dohodě o účasti v kempu nejmenovaného týmu zámořské ligy, ovšem nakonec dopadlo všechno jinak. "Zámoří bylo variantou, nejraději bych ale zůstal v KHL. Zvažoval jsem i možnosti ve Švédsku, každopádně jsem nikam nespěchal. Určitě to nebylo tak, že bych z toho všeho byl nějak nervózní," řekl Brendl v závěru srpna.

Tehdy měl za sebou přípravu s Jágr týmem, trénoval na pražské Spartě i v Berouně. Poctivě plnil kondiční a hokejové dávky, nepochyboval o tom, že brzy někam nastoupí. Ta chvíle nastává nyní, i když stěhování do Kuopia je zatím s omezením. "Pavel se do nového působiště těší. Klub o něj hodně stál, přišel s jasnou představou. Domluva je uzavřena, dál zatím nemá cenu řešit, co bude. Brendl se nyní soustředí na povinnosti v KalPě," tvrdí Michal Sivek.

V úvahu mohla teorieticky přicházet i varianta, že by Brendl nastoupil na podzim v některém klubu Tipsport extraligy. Hlinka s Hlaváčem pomáhají Spartě, obránce Melichar zase českobudějovickému Mountfieldu. Ovšem tato možnost v případě českého reprezentanta neplatila. "O tom jsme neuvažovali. Pavel chtěl buď přímo angažmá na celý rok, anebo začne v některé zahraniční soutěži a pak se uvidí. Prozatím tedy platí druhá varianta," uzavírá hráčův agent.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz