Dohoda s týmem NHL! Jihlavě má pomoct brankářská naděje Toronta

Foto: Ilustrační foto, nhl.com

V prvoligové Dukle stráví příští sezonu zatím nejmenovaný gólman ze slavné organizace Toronto Maple Leafs. Na jihlavských stránkách to oznámil jednatel Bedřich Ščerban.

Chance liga na Hokejka TV

„Smlouva je pro Duklu celkem výhodná. Nejcennější na ní je, že Toronto nás oslovilo na přímo, že by mělo zájem, aby v rámci development programu působil jejich gólman u nás," prozrazuje Ščerban.

Pokud se podíváme na tzv. depth chart Toronta, tak je v jeho širším kádru aktuálně pět gólmanů: za áčko chytají Frederik Andersen s Jackem Campbellem, na farmách jsou (poměrně zkušený) Fin Kasimir Kaskisuo a mladíci Joseph Woll s Ianem Scottem.

Woll se Scottem jsou na prahu zajímavě rozjeté kariéry: prvně jmenovaný pomohl USA ke zlatu na juniorském mistrovství světa, Scott zase prošel kanadskými reprezentacemi.

Bude jeden z nich nyní chytat v Chance lize? V Jihlavě by se mohl dost naučit od uznávaného brankářského kouče Petra Jaroše.

„Naši fanoušci se mohou těšit na další sezonu a na dalšího zajímavého hráče,“ napíná Ščerban. „V brankovišti bude na příští sezonu velmi silné obsazení," dodává. Naráží tím na to, že na soupisce Dukly už jsou Jan Brož s Tomášem Fučíkem a mladíci Ondřej Chaloupek a Filip Maláč.

„K dohodě napomohlo a rychlost podpořilo i to, že jsme komunikovali přímo s vedením Toronta Maple Leafs," uzavřel Ščerban rozhovor pro hcdukla.cz.

Aktuální kádr HC Dukla Jihlava

Brankáři: Jan Brož, Tomáš Fučík, Ondřej Chaloupek, Filip Maláč.

Obránci: Vlastimil Bilčík, Daniel Bukač, Jakub Černohorský, Adam Dvořák, Filip Eliáš, Daniel Kolář, Daniel Krenželok, Lukáš Mareš, Jan Strejček, Patrik Rašín.

Útočníci: Vítězslav Brož, Tomáš Čachotský, Patrik Čermák, Jiří Fronk, Tomáš Harkabus, Tomáš Havránek, Kryštof Hrala, Jakub Illéš, Miroslav Juda, Peter Lichanec, Matěj Pekr, Michal Poletín, Josef Skořepa, Matěj Zadražil, Tomáš Chlubna, Tomáš Jiránek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz