Dojatý Gudas: Pořád si neuvědomuju, co se stalo. Táta si mě konečně nebude dobírat

Radko Gudas | Foto: Jakub Knap

Český národní tým se po dlouhých čtrnácti letech dočkal zlatého úspěchu na mistrovství světa. Výrazně k němu přispěl i Radko Gudas! Zkušený zadák tím přeskočil svého tátu Lea, který má ve sbírce "jenom" čtyři bronzové medaile.

„Konečně si mě nebude dobírat, aspoň mám něco na něj zpátky a můžu si z něj dělat srandu,“ smál se šťastný obránce, který s národním týmem premiérově slavil nejcennější kov.

„Pořád si neuvědomuju, co se vlastně stalo. Je to úžasné! Hala nás celou dobu tlačila, potom Pasta rozhodl a ukázal, že je světová třída. A Dosty to zase neuvěřitelně zavřel. Myslím, že mi to dojde až v příštích dnech. Jsem každopádně vděčný, že jsem to mohl zažít,“ jásá dojatý Radko Gudas po vydřené výhře 2:0.

„Švýcaři kousali, celý turnaj hráli skvěle. Už ve skupině jsme s nimi měli velké problémy. Šli si stejně jako my tvrdě za svým, hráli týmově. Byla to otázka jedné chyby. Naštěstí ji udělali oni, urvali jsme to srdcem,“ těší řízného zadáka s trojkou na zádech.

„Konečně si mě táta nebude dobírat, aspoň mám něco na něj zpátky a můžu si z něj dělat srandu.“

Ve druhé třetině prožíval těžké okamžiky na lavici hanby, když poslal puk z vlastní obranné třetiny mimo hrací plochu. „Soupeř mi sekl do hokejky, tak jsem neměl jak dovřít puk, ale naštěstí kluci to ubránili a je to už historie,“ usmívá se Gudas.

Ačkoliv skóre bylo až do 50. minuty bezbrankové, Češi stále věřili, že utkání urvou na svou stranu. „Šli jsme si za tím, byli jsme hladoví. Nikdo neměl pochyby. Chtěli jsme to hrát takhle zodpovědně zezadu, všichni útočníci bránili na plné pecky,“ chválí hru národního týmu.

Zdobila jej hlavně týmovost. „Přijeli hráči světové třídy. Nesnažili se to hrát na sebe, zapojili se skvěle do systému, hráli zodpovědně jako mančaft. To z nich dělá skvělé hráče, že se dokáží přizpůsobit celku,“ pokyvuje Gudas, který chválí i Lukáše Dostála.

23letý gólman odchytal fantastický turnaj, na kterém se zaskvěl třemi nulami, a nechyběl ani v All-Star týmu MS. „Byl neuvěřitelný. Nevím, jestli si vůbec uvědomuje, co dokázal. Je to něco skvělého, klobouk dolů před ním,“ říká na adresu borce, jenž ve finále chytil všech 31 střel.

K obrovskému úspěchu přispěli i úžasní fanoušci. „Neuvěřitelní! Ukázali, že jsme hokejový národ. Potvrdili to rekordní návštěvností i tím, jak nás tlačili a že nad námi nezlomili hůl, když se jim nelíbila nominace. Věřili nám, každý zápas nás podporovali. Je to třešinka na dortu.“

A nedílnou součástí zlaté party byl i skvělý kolektiv. „Poznali jsme se s kluky mnohem lépe, než jsme čekali. Takové momenty vždycky sbližují. Jsem rád, že jsem všechny kluky z týmu poznal. A že spolu máme takové skvělé vzpomínky,“ uzavírá nadšený Gudas.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz