Dojde na stěhování v KHL? Českého vítěze Gagarinova poháru chce Omsk

Foto: Aleš Krecl

26. května 10:11

Václav Jáchim

V Avangardu Omsk před časem válela spousta českých hokejistů, například Jaromír Jágr, Pavel Patera, Martin Procházka, Roman Červenka a spousta dalších. Letos v kádru žádný našinec nebyl, ale brzy se to může změnit. Představitelé Avangardu totiž jeví zájem o Jiřího Sekáče.

partneři českého hokeje

Někdejší vítěz Gagarinova poháru, jenž triumf slavil během angažmá v Kazani, by podle serveru sport24.ru měl posílit ofenzivu Omsku. Klub ani agenti hráče informaci nepotvrdili. „Jirka má platnou smlouvu v CSKA Moskva," řekl hokej.cz Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services, jež hráče zastupuje.

Zmíněný web uvedl informaci bez bližších podrobností. Sekáč by měl do Omsku zamířit poté, co ukončí smlouvu s moskevským klubem.  Což se stát může. V CSKA  řeší dopady koronavirové krize a také nutnost respektování nově zavedeného platového stropu, který bude v příští sezoně činit 900 miliónů rublů.

Jak informoval ruský web Byzněs Online, Jiří Sekáč byl podobně jako další hráči vyzván ke snížení platu. Zatím bral ročně údajně 100 miliónů rublů, představy CSKA se nově pohybovaly kolem 50 až 60 miliónů rublů. Podle uvedeného zdroje na to český útočník nepřistoupil a je možné, že klub opustí.

Foto: cska-hockey.ru

Pokud by se tak stalo, podle všeho bude hlavním zájemcem Avangard Omsk. Příchodu účastníka olympiády 2018 a bývalého hráče Montrealu, Anaheimu, Chicaga nebo Arizony nahrává skutečnost, že se v Avangardu chtějí rozloučit s dvojicí stávajících cizinců Sven Andrighetto – Taylor Beck.

Podle ruských médií zatím nedošlo k dohodě, klub je prý připraven poslat oba hráče do Vyšší ligy, aby splnil reglement soutěže.  Agent obou hráčů Aljoša Pilko uvedl, že snahou bude vzájemná dohoda. Při ukončení smlouvy jsou kluby dle pravidel KHL povinny vyplatit hráčům kompenzaci ve výši 25 procent roční mzdy. Andrighetto podle webu championat.ru pobíral 90 miliónů rublů, Beck o 20 miliónů méně.

Finanční vypořádání ovšem čeká také Jiřího Sekáče. Jestliže skutečně skončí v CSKA Moskva, jak se na východní frontě spekuluje, obdrží od CSKA Moskva vyrovnání dle reglementu KHL. Jakmile se tak stane, bude následovat další krok – tedy podle všeho stěhování do Omsku, což by po Lvu Poprad, Lvu Praha, Kazani a CSKA Moskva byla už jeho pátá štace v Kontinentální lize.

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz