Dominik Simon (HC Sparta Praha)

Foto: cslh.cz

31. května 2013, 17:30

Adam Bagar

Ačkoliv je mu teprve osmnáct let, má za sebou řadu extraligových startů v dresu pražské Sparty. Talentovaný útočník Dominik Simon, který okamžitě zaujme svou šikovností, bojovností a tahem na branku, patřil v uplynulé sezoně k tahounům sparťanské juniorky, prvoligových Litoměřic i mládežnických reprezentačních výběrů. "Dávám si postupné cíle a letos bych se chtěl dostat do základu prvního mužstva Sparty," říká účastník světového šampionátu osmnáctek, jehož velkým snem je zahrát si v budoucnu NHL.

Nový fanshop

1) Hokejové začátky? "Mimo to, že jsem od dvou let střílel s hokejkou na branku, hokej jsem začal hrát ve čtyřech letech ve Velkých Popovicích. V šesti letech jsem souběžně hrál i za Slávii, kam jsem pak přešel. Ve třetí třídě jsem přestoupil na Spartu, kde jsem dodnes."

2) Oblíbení trenéři? "Na trenéry jsem měl celkem štěstí a každý mi dal do hokejového života něco dobrého. Je jich více, ale mezi nejoblíbenější patří třeba Pavel Geffert."

3) Nejhezčí hokejové zážitky? "Za největší zážitek považuji asi první zápasy European Trophy, bylo to minulý rok ve Finsku. Nastupoval jsem za muže poprvé, takže si tu atmosféru stále pamatuji. Mistrovství světa osmnáctek v Brně bylo taky super. Jinak každý zápas v extralize je pro mě velkým zážitkem."

4) Co vás nejvíce zarmoutilo? "Že jsem se nedostal minulý rok na mistrovství světa dvacítek a že jsme v play off juniorů skončili na druhém místě."

5) Čeho se nejvíce bojíte? "Asi jako každý hokejista – nepříjemných zranění."

6) Co vás dokáže naštvat? "Ve sportu asi když se nedaří, jak bych potřeboval, a v soukromém životě mě nic nenapadá."

7) Sledujete politiku? "Jen okrajově, nemám čas na to, abych ji sledoval podrobněji."

8) Oblíbení herci, herečky? "Z herců mám rád Adama Sandlera, Bena Stillera, Louise de Funese, Jacka Nicholsona i Morgana Freemana, z hereček Jennifer Aniston, Keira Knightley, Cameron Diaz nebo Scarlett Johansson ve filmu Ostrov."

9) Jakou posloucháte muziku? "Žánrově to nemám rozlišené, poslouchám od všeho něco, hlavně podle nálady. Teď mě baví více rock, třeba Ozzy Osbourne, ACDC, Kabát, Green Day, Foo Fighters, ale i něco od Metallicy nebo Iron Maiden."

10) Zamilované zvíře? "Mám rád šelmy, takže rys a puma."

11) Oblíbená barva? "Modrá, mám rád moře a vodu celkově, jinak samozřejmě momentálně modrá, žlutá a červená."

12) Představa o ideální dovolené? "V teple u moře nebo se projít po Vysokých Tatrách."

13) Vysněný automobil? "Líbí se mi Porsche Panamera nebo BMW X6."

14) Co vám chutná? "Mám rád českou a italskou kuchyni. Rád si dám knedlo vepřo zelo, guláš, svíčkovou, pak spaghetti carbonara, pizzu, tatarský biftek nebo i sushi a čínu.“

15) Kdo je vaším hokejovým agentem? "Michal Sivek z Eurohockey Services."

16) Jaké čtete noviny a časopisy, sledujete internet? "Každé ráno si přečtu před tréninkem Sport a na dovolené třeba 21. století. Na internetu jsem často."

17) Jaké typy žen se vám líbí, máte přítelkyni? "Přítelkyni nemám. Větší slabost mám asi pro brunety, ale holka mě musí hlavně zaujmout."

18) Jste pověrčivý? "Pověrčivý nejsem a jsem rád. Myslím, že to zbytečně přitěžuje psychice. Jen snad ťukám na dřevo, abych něco nezakřikl."

19) Záliby? "Baví mě všechny sporty, rád si zajdu s kamarády na kafe, do kina, na kulečník nebo do dobré restaurace. Baví mě i paintball a rád chodím na motokáry."

20) Hokejové cíle? "Odjakživa si dávám postupné cíle, teď bych se chtěl dostat do základu prvního mužstva Sparty a mým snem je hrát NHL."

Vizitka Dominika Simona:

Klub: HC Sparta Praha
Pozice: útočník
Narozen: 8. srpna 1994
Číslo dresu: 90
Výška/váha: 180 cm, 76 kg
Hůl: L
Premiéra v nejvyšší soutěži: v utkání Sparta Praha – Karlovy Vary, první kolo ročníku 2012-13
Dřívější působiště: Slavia Praha, Litoměřice, Sparta Praha
Reprezentace: účastník světového šampionátu hráčů do 18 let 2012 a Memoriálu Ivana Hlinky 2012, aktuálně člen reprezentační dvacítky

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz