Doping na olympiádě? Slovinec Jeglič dostal stopku na osm měsíců

Foto: usatoday.com

10. srpna 2018, 13:41

Adam Bagar

Arbitrážní soud pro sport (CAS) potrestal slovinského reprezentanta Žigu Jegliče osmiměsíčním zákazem činnosti, zkušený útočník měl během olympiády v Pchjongčchangu pozitivní dopingový test.

Nový fanshop

Třicetiletý hokejista byl v Jižní Koreji pozitivně testován 16. února po zápase s Ruskem, o čtyři dny později mu byla zastavena činnost a do čtyřiadvaceti hodin musel opustit olympijskou vesnici. Jeho lék na astma totiž obsahoval zakázanou látku fenoterol.

Ten mu měl předepsat týmový lékař. Žiga Jeglič užíval lék už delší dobu, přesto ho nenahlásil jako terapeutickou výjimku a musel počítat s trestem. Dlouholetý útočník Kontinentální ligy dobře věděl, že udělal chybu, a ani nepožádal o kontrolní analýzu.

Mezinárodní hokejová federace (IIHF) požádala CAS o nižší trest. Arbitrážní soud uznal, že šlo o méně závažné provinění, ale zároveň podotkl, že se hráči nesmějí schovávat za chyby lékařů a že ti musejí vědět, že inhalátor na astma obsahuje zakázané látky.

Účastník sedmi seniorských MS dostal stopku na osm měsíců a vzhledem k tomu, že mu trest běží od 20. února, vrátit se k hokeji může už v říjnu. Jeglič naposledy působil v Nižněkamsku, předtím hrál také za Slovan Bratislava, v Německu, Finsku i Švédsku.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz