Dorost Bruslařů je krok od titulu, Dynamo zastavil ve třech minutách

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Dorost Mladé Boleslavi udělal další důležitý krok a přiblížil se k mistrovskému titulu. V domácím prostředí zvládl i druhé utkání a dostal se tak do vedení 3:1 na zápasy. Bruslařům ve čtvrtém duelu nahrála do karet hlavně povedená tříminutovka v první třetině, kdy se domácí dostali do bleskového tříbrankového vedení.

Čtvrté utkání finálového klání bylo pro obě strany klíčové. Bylo jasné, že série se bude do Pardubic stěhovat buď za stavu 3:1 pro Mladou Boleslav, nebo za remízy 2:2. A to je podstatný rozdíl. Úvod duelu byl zprvu vyrovnaný, ale pak se domácí dostali do dominantního postavení.

Bruslaři totiž mimo jiné předvedli skvělou tříminutovku. Vše začalo úspěšným trestným střílením, které Vojtěch Beran poslal mezi betony Matěje Tuláčka. O minutu a půl později nechala pardubická obrana na pravém křídle volného Jakuba Kristka, který mezeru v defenzivě potrestal.

A za 17 sekund se Mladá Boleslav radovala potřetí. Dynamo se nestihlo oklepat z první branky a už ztrácelo tři trefy. Imrich Maxin se svými spoluhráči vybojoval kotouč v rohu kluziště a švihem poslal kotouč na bližší tyč. Třetí rána už vyhnala Tuláčka z branky, kde jej nahradil David Veřmiřovský.

A Bruslaři ve své formě pokračovali dál.

Domácí ubránili oslabení, a jakmile Beran naskočil zpátky na led, připravil gólovou akci. Na jejím konci stál v mezikruží Olexandr Ždanov, který po přihrávce Adama Kurky zakončoval souhru na jeden dotyk.

A krátce po polovině utkání už bylo zřejmě definitivně rozhodnuto.

Jakub Kristek se prosadil podruhé v zápase a svůj tým poslal už do pětibrankového náskoku. Do konce druhé třetiny už se ale prosadili i hosté, když skóroval Tobiáš Sekanina. I přes jednoznačný výsledek ale vyhrocené utkání vyvrcholilo bitkou mezi Šilhavým a Korcem. Pardubice navíc v přesilovce přidaly další branku, a to po trefě kapitána Tomáše Rolinka.

A Pardubice snižování nabudilo. Hosté byli aktivnější a sahali po zvýšení nadějí na vybojování bodu ve čtvrtém duelu. Jenže přišla chyba.

A to chyba v podobě vyloučení Úlehly, kterou trefou od modré velmi rychle potrestal Petr Hanyš. Z hlediska skóre to bylo vše, emoce ale stále eskalovaly.

Zatímco o den dřív ve třetím finále sudí rozdali jen po jednom menším trestu na každé straně, teď to byla jiná. Rozdáno bylo celkem 15 menších trestů a kromě bitky v polovině utkání nabídl pěstní souboj také závěr zápasu.

Bruslaři tak jsou díky dvěma povedeným domácím zápasům krok od mistrovského titulu. Za vedení 3:1 na zápasy bude Mladá Boleslav moci rozhodnout už v neděli 14. dubna na ledě Pardubic.

Martin Škaloud (trenér Mladé Boleslavi): „Hráči si zaslouží obrovský respekt za to, jak čtvrtý zápas zvládli. Řekl bych, ze jsme od začátku zápasu byli lepší ve všech aspektech hry. Zítra lehce potrénujeme a dobře se připravíme na další těžkou bitvu.“

Vojtěch Faltys (trenér Pardubic): „Byla to divočina, hodně vyloučených. Trochu nás srazilo trestné střílení, do té doby jsme měli dobrý pohyb i nějaké šance. Měli jsme pak hlavy dole a padly tam další dva góly i po našich chybách. Nejvíc mě mrzí, že jsme nedokázali proměnit své šance. Měli jsme jich suverénně nejvíc ze všech odehraných zápasů finále, ale nevyužili jsme je. Zakončení bylo z naší strany velmi slabé.“

BK MLADÁ BOLESLAV – HC DYNAMO PARDUBICE 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Beran (TS), 17. Kristek (Matějka), 18. Maxin (Šilhavý, Churáček), 23. Ždanov (Kurka, Beran), 32. Kristek (Matějka, Ždanov), 49. Hanyš (Kurka) – 37. Sekanina (Vápeník, Řehořek), 45. Rolinek.
Rozhodčí: Kostourek, Micka – Hnát, Teršíp.
Vyloučení: 8:7, navíc Šilhavý, Maxin – Korec, Jansa 5 minut a do konce utkání.
Využití: 1:1.
Střely na branku: 44:31 (23:5, 13:16, 8:10).
Diváci: 453.
Stav série: 3:1.

Další program finále Extraligy dorostu

Neděle 14. dubna – 5. zápas:
15:00 HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav

Úterý 16. dubna – případný 6. zápas:
BK Mladá Boleslav – HC Dynamo Pardubice

Čtvrtek 18. dubna – případný 7. zápas:
HC Dynamo Pardubice – BK Mladá Boleslav

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz