Dostál je v nemocnici. Hrozí jeho konec na MS?!

Foto: Jan Beneš, Český hokej

16. května 2022, 15:25

Marek Hedbávný

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Pokračování brankáře Lukáše Dostála na mistrovství světa je v ohrožení. „Aktuálně je na vyšetření v nemocnici," informoval asistent trenéra Libor Zábranský.

„Čekáme na vyjádření doktorů. Jedná se o dolní část těla. Nechceme to ale specifikovat," dodal Zábranský. Zda si Dostál přivodil zranění při zápase nebo v tréninku, prozradit nechtěl: „Dál to nebudeme komentovat, nezlobte se. Přáli bychom si, abyste to respektovali."

Každopádně hrozí, že posila ze San Diega už do zbytku turnaje nezasáhne. „Pořád je s námi v týmu, na hotelu. Starají se o něj fyzioterapeut a náš lékař. Uvidíme, co řeknou další vyšetření v nemocnici," popisuje Zábranský.

„Jen abyste věděli, že teď s námi nebude chodit na led a měli informace. Jak budeme vědět něco konkrétnějšího, okamžitě vám to dáme vědět," říkal Zábranský novinářům po pondělním tréninku.

„Jedná se o dolní část těla. Nechceme to ale specifikovat."

V případě nejhorší možné varianty by Češi museli dokončit šampionát jen s dvojicí brankářů: Markem Langhamerem a Karlem Vejmelkou. „Nechal bych to otevřené. Všichni chceme věřit v to, že to nebude nic vážného. S týmem je pořád, akorát ta situace je taková, jaká je. Samozřejmě to není nic příjemného," uvedl Zábranský. 

Dostál odchytal na mistrovství světa úvodní duel s Velkou Británii, předvedl jistý výkon a pomohl Česku k pohodové výhře 5:1.

Jeho první velký turnaj s národním týmem ale možná skončí po jediném víkendu...

Foto: Jan Beneš, Český hokej

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz