<

Doufali jsme, že dáme víc gólů, přiznává hrdina Řepík. Proti byla zeď Dalton

Foto: Pavel Lebeda, Český olympijský tým

15. února 2018, 17:31

Jan Šimek

(KANGNUNG, od našeho zpravodaje) Byl to jeho zápas. Český útočník Michal Řepík měl hlavní podíl na obou gólech národního týmu. Nejprve v přesilovce chytrou přihrávkou oslovil Jana Kováře, který srovnal skóre bitvy s Jižní Koreou. Pak v oslabení nadvakrát překonal jinak skvělého Daltona v jihokorejské kleci a zařídil úvodní vítězství české reprezentace na turnaji pod olympijskými kruhy.

„Čekali jsme, že to bude urputné utkání. Taky jsme možná doufali, že nám tam napadá o pár gólů více. Šance tam totiž byly, ale Dalton je pochytal. Je třeba rychleji posouvat puky a lépe se dostávat z třetiny. Ukážeme si video a musíme to zlepšit,“ říká na úvod Michal Řepík.

Párkrát nám zatrnulo, přiznává Jandač. V čem viděl nedostatky? »

„Nasazení bylo dobré, ale provedení trošku vázlo. Napadali nás hluboko ve třetině, což nám dělalo problémy. Nutili nás to házet po mantinelech, kde na nás chodili. Těžko jsme se dostávali ven ze třetiny, nebo aspoň ne tak hladce, jak bychom si představovali. Na tom budeme muset zapracovat,“ povídá. „Na druhou stranu jsme dali gól v přesilovce a ubránili jsme všechna oslabení. Na tom se dá stavět,“ dodává.

Byla to jeho formace ve složení Birner, Horák a Řepík, kterou trenéři nasazovali na elitní jihokorejskou formaci. „Na první lajny asi budeme chodit, abychom je ubránili a klukům dali šanci hrát proti "slabším" lajnám,“ vysvětluje útočník Sparty.

„Je možná lepší, že to bylo ubojované a před Kanadou jsme si vyzkoušeli těžký zápas, než kdybychom to přešli hladce.“

Jeho první velký moment ve čtvrtečním souboji přišel v přesilovce, kdy skvělou střílenou přihrávkou našel Jana Kováře, jenž srovnal na 1:1. „Je to jedna z věcí, kterou chceme v přesilovce mít. Otevřel se prostor, já viděl Honzu před brankou, Korejci ho neuhlídali a on zasunul puk do branky,“ popisuje.

Foto: Jan Malý, Český olympijský tým

O chvíli později se trefil v další nerovnovážné situaci. Tentokrát v oslabení, kdy Češi pykali za faul Radila. „Najel jsem si a střílel na teploměr. Daltonovi to propadlo, což jsem nejdříve nevěděl. Jel jsem za něj, puk mu vypadl, a tak jsem ho dorazil do branky,“ vrací se ke své vítězné trefě.

Francouz v obležení severokorejské armády. Super zážitek, říká »

„Neměli extra moc šancí. Něco lehce ano, ale nebylo to nic velkého. My jsme naopak šance měli, ale nenapadalo to tam. Dalton vše pochytal. Takové zápasy ale budou. Je možná lepší, že to bylo ubojované a před Kanadou jsme si vyzkoušeli těžký zápas, než kdybychom to přešli hladce,“ uzavírá Michal Řepík.

Foto: Pavel Lebeda, Český olympijský tým

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz