Dravecký jako bek září! Dal dva góly, jeden chytil a Hrubec se bál o výstroj

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Oceláři v sedmém semifinálovém utkání na vlastním ledě přejeli Plzeň a oslavili postup do finále. Mezi ústřední postavy závěrečného souboje o postup do boje o Masarykův pohár byl Vladimír Dravecký. Slovenský univerzál zvládl jak roli útočníka, tak beka. V první třetině dal dvě branky, ve druhé pak zachránil Oceláře od inkasované branky. Klíčová postava klíčové semifinálové bitvy.

Nový fanshop

Oceláři zvládli sedmou semifinálovou bitvu a opět po roce postoupili do finálové bitvy o mistrovský titul. „Pocity jsou velmi pěkné. Jsem rád, že to tam padlo, ale více mě těší, že jsem pomohl týmu. Byla to týmová práce, všichni jsme šli naplno a věřili jsme, že se to povede,“ raduje se klíčová postava sedmé bitvy.

Vladimír Dravecký v play off hraje na pozici obránce, v sedmé bitvě ale v první třetině vsítil dvě branky a nasměroval Oceláře k postupu. „První třetina se povedla celému kolektivu, nejen mně. Při první brance jsem hrál v pozici útočníka oslabení, vystihl jsem přihrávku a řekl si, že už nebudu nic řešit a prostě vystřelím. Padlo to tam. Ethanova branka velice důležitá, pak jsme se znovu trefil já. Byla to ale týmová práce,“ říká skromně.

Dravecký své ofenzivní přednosti ukázal v první třetině, ve druhé zase parádně zaskočil Šimona Hrubce a z brankové čáry vyškrábl střelu Vojtěcha Němce. „Na jedné straně super, já ale trochu zaspal. Němec šel sám na bránu a jsem hodně rád, že se to povedlo zachránit. Jinak by to byl můj gól,“ říká Dravecký. Na pozápasových rozhovorech pak Šimon Hrubec vyslovil přání, aby trenéři Ocelářů neoblékali Vladimíra Draveckého do brankářské výstroje, Hrubec si totiž přeje ve finále chytat. „Šimon je zlatý,“ směje se Dravecký.

Jak je možné se tak rychle přetransformovat z útočníka na obránce? „Nad tím moc nepřemýšlím, přeci jen je play off. Hraji to, co mi řeknou trenéři a snažím se to hrát na sto procent. Vlastně ani není čas nad tím přemýšlet, hokej v play off je hodně rychlý, soustředím se proto na své úkoly,“ říká slovenský hokejista.

Brankář Hrubec: V šatně máme parádní partu

V čem vidí Vladimír Dravecký největší rozdíly co se samotné hry týče? „Je to jiné co se týče přebírání hráčů v útočné třetině, útočník má jiné povinnosti, než obránce. Snažím se čerpat z mých zkušeností, protože vím, jak mám z pozice útočníka bránit. Tohle je takové plus,“ pokračuje Dravecký.

Hráči s drakem na prsou neprožili nejlepší start do série, když v prvních dvou domácích zápasech prohráli. Oceláři se ale nesmírně zvedli, vyhráli třikrát za sebou, a nakonec zvládli i rozhodující bitvu o postup. „Za stavu 0:2 jsme si řekli, že když Plzeň u nás vyhrála dva zápasy, proč bychom my nemohli vyhrát u nich. To se povedlo, vrátili jsme to na naši stranu. Škoda šestého zápasu, nakonec to je ale jedno. Postupujeme do finále,“ raduje se.

„V tuto chvíli je absolutně nejužitečnější hráč sezony. Nemůže být nikdo jiný, hrát na dvou postech, to je něco. Jsem rád, že mu trenéři nedali zkusit moji výstroj, protože s tím, jak mu to jde na beku, bych byl bez práce.“

V posledním boji o Masarykův pohár Slezané narazí na liberecké Bílé Tygry, půjde tedy o souboj prvního s druhým po základní části. „Na Liberec se připravíme. Věřím, že budeme úspěšní. Zatím jsem o tom moc nepřemýšlel. Teď si trochu užijeme postup, další den se začneme připravovat na finále,“ uzavírá Vladimír Dravecký.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz