Dřív kryl Konrádovi záda, teď ho vede. Falter se vrátil do Olomouce

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

16. června 12:15

Adam Bagar

Kromě čtyř útočných akvizic získala extraligová Olomouc i posilu do trenérského štábu. Novým koučem brankářů Mory se stal Martin Falter, jenž nahradil Jana Littnera. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Chance liga na Hokejka TV

„Měl jsem i jiné možnosti, ale jednání s Olomoucí bylo tak seriózní a úderné, že v ten moment to pro mě byla jasná volba,“ prozrazuje Falter, jenž olomoucké prostředí dobře zná. Za Moru chytal poslední dvě sezony hráčské kariéry, loučil se po sezoně 2017/18.

U hokeje zůstal a dal se na trenérskou dráhu, už v srpnu se upsal Vítkovicím a stal se koučem brankářů mládeže. „Už dva roky trénuju, takže nějakým způsobem vím, co to obnáší. U áčka to ale bude můj první rok. Určitě se moc těším, jinak bych do toho nešel.“

Na Hané povede i slovenského brankáře Branislava Konráda, kterému dřív kryl záda. „Může to být i ku prospěchu věci. Braňo už ví, co ode mě čekat. Ví, jaký jsem člověk. Já znám zase jeho. Takže si myslím, že to bude úplně v pohodě,“ má jasno Martin Falter.

„Měl jsem i jiné možnosti, ale jednání s Olomoucí bylo tak seriózní a úderné, že v ten moment to pro mě byla jasná volba.“

„Mám tam i Honzu Lukáše, který je taky výborný materiál. Od svého příchodu do Olomouce předvádí výborné výkony a potvrzuje, že je to velmi kvalitní gólman,“ dodává bývalý brankář, jenž na pozici trenéra gólmanů u prvního mužstva nahradil Jana Littnera.

Ten v klubu zůstává, přesunul se k mládeži. „Určitě si spolu sedneme, budu chtít vědět nějaké informace, něco si řekneme a myslím, že budeme pracovat společně. Také já budu mít nějaký přesah na mládež. Určitě budeme v těchto otázkách spolupracovat,“ líčí.

„Braňo Konrád už ví, co ode mě čekat. Ví, jaký jsem člověk. Já znám zase jeho. Takže si myslím, že to bude úplně v pohodě.“

„Vždycky, když se dá víc hlav dohromady, je to lepší. Jeho postřehy pro mě budou zajímavé, protože opravdu s oběma brankáři pracoval dva roky a pracoval i s celou mládeží v Olomouci. Má přehled, přesně ví, jak to šlape,“ dodává účastník MS dvacítek 2003.

Dnes už 36letý ostravský rodák chytal i za mateřské Vítkovice, Kladno, Spartu či Kometu. V první lize hájil barvy Havířova, Opavy, Berouna, Ústí nad Labem, Písku či Třebíče. Zkušenosti sbíral i za hranicemi – na Slovensku a krátce v KHL, kde posílil Nižnij Novgorod.

Martin Falter

Martin Falter | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz