Druhá liga, nebo Chance liga? Vrchlabí připouští obě varianty

Foto: Anton Martinec, hcvrchlabi.cz

Vítězové jednotlivých skupin druhé ligy dlouho byli v nejistotě, až páteční rozhodnutí výkonného výboru Českého hokeje jim přisoudilo právo postupu do Chance ligy! Jak s ním naloží ve Vrchlabí?

partneři českého hokeje

„Z předběžných informací, které jsme měli od členů výkonného výboru, jsme již dopředu věděli, že to s největší pravděpodobností takhle dopadne,“ prozrazuje sportovní manažer klubu Jiří Jakubec ve vyjádření na oficiálních webových stránkách.

„V podstatě od konce března tedy jednáme s partnery i extraligovými kluby a zvažujeme další postup,“ dodává Jakubec s tím, že klub měl předjednané dohody s partnery, které zajišťovaly dostatečné naplnění rozpočtu v případě postupu do Chance ligy.

V současné těžké době, způsobené pandemií koronaviru, však z dohod může sejít. „Bohužel, momentálně je i na straně partnerů mnohem víc otazníků než odpovědí a hokej nemá úplnou prioritu, což je zcela pochopitelné,“ hlásí člen vedení Vrchlabí.

To má za sebou parádní sezonu, i s takovými borci v sestavě jako jsou Jaroslav Bednář, Petr Sýkora, Jan Hlaváč či Tomáš Rolinek suverénně ovládlo druholigovou skupinu Střed, když ze 40 zápasů ztratilo jen pět a získalo 103 bodů při skóre 246:85.

Vrchlabí si právo účasti v Chance lize, kterou hrálo naposledy v sezoně 2010/11, zaslouží. Ale zatím není jasné, zda jej vůbec využije. „Momentálně pořád pracujeme na obou variantách. Jak pro Chance ligu, tak pro druhou ligu,“ přiznává Jiří Jakubec.

„Náš klub je soukromý subjekt, který má mezi hráči a vůbec v celém hokejovém prostředí skvělou pověst. Tu si budeme chtít určitě zachovat a nepůjdeme do žádné varianty, která by ekonomicky ohrozila naše fungování,“ zdůrazňuje na závěr.

Čas mají ve Vrchlabí do 22. května, kdy je termín podání přihlášek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz