Druhá liga v novém? Tři skupiny, žádný sestup a Číňané v Berouně

Foto: dailyhive.com

10. června 2019, 16:47

Adam Bagar

Třetí nejvyšší soutěž s velkou pravděpodobností čekají velké změny. Aspoň tak lze soudit dle materiálů k novému ročníku, které Český hokej v pondělí adresoval 27 druholigovým klubům. Definitivně jasno má být ve čtvrtek po zasedání výkonného výboru.

Fanshop národního týmu

Přihlášku nepodaly Orlová a Český Těšín. Už dřív se licence zbavily Letňany, které ji prodaly Příbrami. Dalšími nováčky jsou postupující Nová Paka a čínský výběr China Golden Dragon, jehož domovským stánkem má být zimní stadion v Berouně.

Číňané budou jistě velmi zajímavým oživením soutěže, představí se v Českých Budějovicích, Táboře, Písku, Klatovech, Příbrami, Nymburku, Kolíně či na Kobře. Hrát však budou jen do 31. ledna, jejich únorová klání budou muset být předehrána.

Účast v soutěži jim nabídlo vedení Českého hokeje při nedávné návštěvě Číny, kde prezident svazu Tomáš Král podepsal dohodu o rozvoji česko-čínského programu ledního hokeje. Češi mají Číňanům pomoci v přípravě na olympiádu v roce 2022.

Do play off má jít celkem 18 týmů, 6 rovnou do semifinále

Základní část soutěže má čítat 32 kol. Do play off postoupí šest týmů z každé skupiny, přičemž první dva půjdou rovnou do semifinále a mužstva na třetí až šesté příčce si to rozdají v okleštěném čtvrtfinále o dvě volné semifinálové vstupenky.

Všechny série play off se budou hrát na tři vítězství. Úspěšní finalisté jednotlivých skupin se následně představí v kvalifikaci, v níž se každý s každým utká dvakrát. Nejlepší tým bude slavit postup do Chance ligy. Příští ročník má být nesestupový.

Předběžné rozdělení skupin 2. ligy 2019/20

HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon (ZS Beroun), HC Kobra Praha, NED Hockey Nymburk, SC Kolín.

HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.

Foto: Luboš Vácha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz