Druhá výhra, ale úvod úplně nevyšel. Liberec se dobře připravil, říká Roman

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Po úvodním – na góly velice bohatém utkání – nabídla finálová série mezi Oceláři a Bílými Tygry poněkud skoupější menu. Druhé klání bylo velkou bitvou, kterou hráči s drakem na prsou zlomili na svou stranu ve druhé třetině, kdy využili dvě přesilové hry.

Hokejista sezony

V čem bylo druhé střetnutí odlišné? „Liberec se podíval na video, připravil se na nás zodpovědně. Hlídali si všechna přečíslení. Rozhodovala disciplinovanost, ta se nejvíc podepsala na výsledku,“ hodnotí Miloš Roman druhou bitvu.

Oceláři nevstoupili do utkání tak dominantně, jako v prvním případě. Bílí Tygři byli vyrovnaným soupeřem, v určitých pasážích dokonce trochu lepším týmem.

Co Ocelářům chybělo? „Musíme se víc tlačit do útočné třetiny a držet se na kotouči. Musíme být připraveni na každé střídání. Doufám, že tohle do dalšího zápasu zlepšíme,“ nabádá třinecký forvard.

Vypadalo to, jako by Ocelářům v úvodu utkání chyběla energie. Hráči s drakem na prsou nebyli schopni překvapit svého soupeře, jako tomu bylo v prvním duelu. „Liberec se lépe připravil, věděl, co má od nás čekat. Pohlídali si některé věci. Z toho pramenila celá hra, my neměli souvislejší tlak. Museli jsme se do toho dostávat,“ pokračuje slovenský forvard.

Miloš Roman ve druhé třetině v dlouhé přesilovce přispěl Ocelářům přesnou trefou, kterou svůj tým uklidnil a poslal jej do pohodlnějšího dvoubrankového náskoku. Trefa ve finále určitě potěší.

„Liberec se lépe připravil, věděl, co má od nás čekat."

„Já se snažím v každém střídání pomoct týmu. Chci hrát zodpovědně a dělat vše pro to, aby každé střídání bylo úspěšné. To, že mi tam ten gól spadl, tak je jedině dobře. Je ale jedno, komu to tam spadne, všichni společně hrajeme za jeden tým,“ říká.

Ocelářům znovu pomohla jejich největší zbraň, kterou jsou přesilové hry. Liberec ve druhé třetině daroval Slezanům dvě výhody pěti proti třem, liberecký kapitán Petr Jelínek navíc po tvrdém zákroku putoval předčasně do sprch. 

„Disciplína, každá maličkost, každý souboj, může rozhodnout. Stejně tak přesilovky a oslabení. Je třeba si na to dávat pozor a hrát zodpovědně,“ varuje Roman.

„Snažili jsme se hrát jednoduše, dostávat kotouč z pásma."

Hosté ale nesložili zbraně, v úvodu třetí dvacetiminutovky snížili a v závěrečných minutách zle zatápěli třinecké defenzívě. Ta ale vše ustála a Jack Rodewald pak do prázdné branky pečetil druhou výhru Třince.

„Bojovali jsme za tým. Řekli jsme si, že to už musíme udržet a nesmíme utkání pustit. Snažili jsme se hrát jednoduše, dostávat kotouč z pásma. Nechtěli jsme si to nijak komplikovat,“ hlásí.

Série se tak s dvouzápasovým vedením Třince přesouvá pod Ještěd, kde je ve čtvrtek na programu třetí duel. Jak se na něj Oceláři připraví?

„Máme dva dny na regeneraci a poctivou přípravu na další zápas. Bude to nové utkání, začne se opět od stavu 0:0. Musíme jít střídání od střídání a psychicky se na to připravit,“ uzavírá Miloš Roman.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz