Druhá zkušená posila pro obranu Komety. Tentokrát z Litvínova

Foto: Petr Vychopeň, hc-kometa.cz

Po Tomáši Kundrátkovi vyztuží obranu Komety další zkušený zadák – z Litvínova přichází na jih Moravy Marek Hrbas. Klub o jeho příchodu informoval na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

„Nějaké námluvy byly, čekal jsem na pana Zábranského, jak se vrátí z mistrovství světa. Domluvili jsme se a těším se na fanoušky, kteří v Brně umějí vytvořit parádní atmosféru. Zažil jsem tady několik bitev v play off jako soupeř a takové prostředí mám rád,“ sděluje natěšeně 29letý obránce.

V zámoří strávil skoro čtyři roky v USHL a WHL, zkusil také Kontinentální ligu v barvách Chabarovsku, ale nejvíc toho odehrál v extralize. Za Spartu, Vítkovice, Mladou Boleslav a Litvínov nasbíral celkem 376 startů. Marek Hrbas v nich nastřílel 34 branek a navrch přidal ještě 57 nahrávek.

„Jsem bek, který má rád hru na puku. Nerad je jenom odpaluju, rád podporuju útok, ale samozřejmě se musím soustředit i na defenzivu,“ má jasno nová akvizice obrany Komety, která bude pro někdejšího (nejen mládežnického) reprezentanta už pátou štací mezi tuzemskou hokejovou elitou.

„S Kubou Flekem jsem seděl na základce v jedné lavici. Kdo by to byl čekal, že se po letech zase potkáme. Navíc tady v Brně.“

„Co se týče týmu, znám hodně kluků i kondičního trenéra. S Kubou Flekem jsem dokonce seděl na základce v jedné lavici. Už nám rovnou dali v kabině místa vedle sebe,“ usmívá se Hrbas. „Kdo by to byl čekal, že se po letech zase potkáme. Navíc tady v Brně,“ dodává pobaveně ke shledání.

S Kometou by rád hrál v popředí tabulky. „Věřím, že se nám bude dařit a budeme hrát vysoko. Tým na papíře vypadá suprově, v kabině se tvoří parta, celkově mužstvo vypadá velmi dobře. Musíme tyto předpoklady dokázat i na ledě,“ přeje si Hrbas, který se už dva měsíce chystá individuálně.

Aktuální soupiska HC Kometa Brno

Brankáři:
Marek Čiliak, Matej Tomek, Michael Schnattinger.

Obránci:
Marek Ďaloga, Patrik Fajmon, Michal Gulaši, Rhett Holland, Marek Hrbas, Radek Kučeřík, Tomáš Kundrátek, Jan Sedláček.

Útočníci:
Jan Dufek, Jakub Flek, Petr Holík, Luboš Horký, Radek Koblížek, Andrej Kollár, Petr Kratochvíl, Jakub Malý, Erik Meluzín, Ivo Sedláček, Kim Strömberg, Jan Süss, Eduard Šalé, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič, Adam Zbořil.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz