Druholigový kanonýr Petráš: Řisuty mi vyšly vstříc. Co plánuje po sezoně?

Foto: Facebook HC Řisuty

13. února 16:11

Ondřej Mach

Tenhle přesun zřejmě překvapil všechny. Zdeněk Petráš v Děčíně prožíval životní sezonu a dlouhou dobu byl lídrem bodování skupiny Sever. V polovině ledna ale přišla nečekaná zpráva: osmadvacetiletý útočník probíhající ročník dokončí v Řisutech, kde bude hostovat.

Chance liga na Hokejka TV

„V Děčíně se mi dařilo, byla to hodně povedená sezona. Škoda že to dopadlo, jak to dopadlo. Ale nedá se nic dělat, musím se zaměřit na konec sezony za Buldoky. Vyhrát co nejvíce zápasů a zajistit si předkolo play off,“ vypráví Petráš.

Jako oficiální důvod jeho odchodu z Děčína byly uvedeny pracovní povinnosti, Petráš ale o detailech mluvit nechce. Momentálně si zvyká na nové prostředí. „Jde to dobře, dost kluků tady znám. Buď jsme proti sobě hráli nebo třeba z inline hokeje. Klub i trenéři mi vyšli vstříc, kluci v kabině mě přijali rychle. Teď jim to musím vrátit výkony na ledě,“ pokračuje.

„Jde to dobře, dost kluku tady znám. Buď jsme proti sobě hráli nebo třeba z inline hokeje.“

Pohotový střelec zatím v novém působišti zvládl tři utkání, v nichž zaznamenal dvě asistence. „Byly to těžké zápasy. Jiný systém, jiní spoluhráči, měl jsem dlouhou pauzu. Na konci prosince jsem měl střídavé starty do Ústí, ale stejně jsem čtrnáct dní stál. Na přelomu ledna a února jsme měli zase deset dní pauzu. Takže teď potrénujeme a snad to bude lepší,“ doufá Petráš.

Foto: Facebook HC Řisuty

V Řisutech si od osmadvacetiletého forvarda slibují zlepšení týmové produktivity, vždyť v letošních 30 zápasech nasázel 21 branek. Co tedy trenéři od Petráše očekávají? „Doufám, že to, co všude. Připravit nějaké góly anebo je vstřelit,“ přikyvuje.

Petráš byl dlouhé měsíce na čele kanadského bodování severské skupiny, v poslední době ale klesl na celkovou čtvrtou příčku. „Individuální statistiky sleduji. Ale i díky tomu, že jsem změnil klub a nehrál jsem pár zápasů, tak jsem se propadl. A upřímně už to není moje priorita. Chci dohrát sezonu a pak se uvidí,“ vysvětluje hráč, který mimo jiné nastupoval třeba za Bílinu nebo Most.

„Budeme se snažit přejít přes první kolo, a pak se uvidí. Samozřejmě že každý chce dojít co nejdál.“

Buldoci v současné době okupují šestou příčku skupiny Sever, na sedmý Jablonec ale mají sedmibodový náskok. S největší pravděpodobností je tak čeká předkolo play off, v němž nejspíš narazí na někoho z trojice Most, Děčín a Trutnov. „Budeme se snažit přejít přes první kolo, a pak se uvidí. Samozřejmě že každý chce dojít co nejdál,“ říká Petráš.

Druholigový kanonýr bude v Řisutech hostovat do konce sezony, žádné plány do budoucna však zatím nemá. „To se ještě uvidí. Zaleží, jaké přijdou nabídky. Nejspíš zkusím cizinu,“ zakončuje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz