Dukla se vrátí do příprav za Holíka a Augusty, řeší ještě příchod beka

Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz

Hokejisté Jihlavy v pondělí odstartovali společnou přípravu na novou sezonu. Trenérům Viktoru Ujčíkovi a Karlu Nekvasilovi se na ploše CZ LOKO Areny hlásilo zatím jen 17 hokejistů.

partneři českého hokeje

Brankáři se chystají samostatně pod taktovkou Petra Jaroše, Miroslav Juda kvůli přípravám na maturitu trénuje s juniorským týmem, další hráči se připojí později. Zadáci Daniel Bukač a Jan Strejček budou k dispozici už příští týden, Matěj Zadražil se přidá na začátku června.

Individuální přípravu mají i Matěj Pekr, Michal Poletín a Tomáš Čachotský, který ale na prvním tréninku nechyběl. Zkušený útočník bude docházet na „hrací“ tréninky. Jihlavští začali zlehka, mimo jiné si střihli miniturnaje ve fotbale a basketbale. Byly to bitvy na ostří nože!

„Jsem rád, protože důležitým základem je chtít vyhrát. Od prvního tréninku jsem tuhle touhu viděl. To je přesně to, co nás může posouvat dál. Chtít vyhrávat a udělat pro to maximum,“ říká pro klubový web kouč Viktor Ujčík s tím, že na poražené čekal „bonbonek na závěr.“

Hráči měli dosud tréninkové plány, společnou přípravu už netrpělivě vyhlíželi. „Moc jsme se na sebe těšili. Volno bylo dlouhé, až nekonečné. Jsem rád, že jsme pohromadě a můžeme se už připravovat na další sezonu,“ dodává Ujčík s tím, že jeho svěřence čeká hodně tvrdá dřina.

Foto: Tomáš Lysý, hcdukla.cz

„Celý týden budeme posilovat pod vedením Míry Skály, který má crossfitovou posilovnu v areálu Březinek; Power House Zeus. Hráči pod jeho dohledem absolvují silovou část přípravy a po této části si je budeme přebírat my,“ prozrazuje takřka 48letý trojnásobný mistr světa.

„Chceme dát dvakrát v týdnu hry, dynamiku i běhy. Pátek bude trošku i na morál, ale chceme se vrátit do příprav, které jsme absolvovali my pod vedením pánů trenérů Holíka a Augusty. O víkendu budou mít hráči dva dny na regeneraci, ale pátky je budou bolet,“ přiznává.

„Pátek bude trošku i na morál, ale chceme se vrátit do příprav, které jsme absolvovali my pod vedením pánů trenérů Holíka a Augusty. O víkendu budou mít hráči dva dny na regeneraci, ale pátky je budou bolet.“

Ujčík má aktuálně na soupisce 25 hráčů – tři brankáře, osm obránců a 14 útočníků. „Myslím si, že tato sestava do sezony zůstane, ale nikdy neříkej nikdy. Kádr máme v tuto chvíli kompletní,“ hlásí šéf jihlavské střídačky. „Ale ještě řešíme příchod jednoho obránce,“ dodává.

„Samozřejmě jsme ale otevření k vyzkoušení nějakých mladších kluků na try-out na ledě. A když se naskytne někdo šikovný v našich možnostech, tak bychom tým třeba ještě doplnili,“ zakončuje Viktor Ujčík, který převzal jihlavskou taktovku loni v listopadu po Petru Vlkovi.

Aktuální kádr HC Dukla Jihlava

Brankáři:
Jan Brož, Ondřej Chaloupek, Filip Maláč.

Obránci:
Vlastimil Bilčík, Daniel Bukač, Jakub Černohorský, Adam Dvořák, Filip Eliáš, Daniel Kolář, Lukáš Mareš, Jan Strejček.

Útočníci:
Vítězslav Brož, Tomáš Čachotský, Patrik Čermák, Jiří Fronk, Tomáš Harkabus, Tomáš Havránek, Kryštof Hrala, Jakub Illéš, Miroslav Juda, Peter Lichanec, Matěj Pekr, Michal Poletín, Josef Skořepa, Matěj Zadražil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz