Důležitá je pro nás hlavně šestka, hlásí Zaťovič. Jak viděl Eratův zákrok?

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Hokejisté Komety zvládli duel na ledě Karlových Varů, kde zvítězili přesvědčivě 3:0, a vyhoupli se na pátou příčku extraligové tabulky. Obhájce mistrovského titulu však stále nemá definitivní jistotu postupu do play off. Co na to útočník Martin Zaťovič, který si v minulosti zahrál i za Energii?

Týden hokeje 2021

Energetici začali velmi aktivně a zpočátku soupeře přehrávali „Čekali jsme od nich takový vstup, připravovali jsme se na to, ale vůbec jsme si s tím nedokázali poradit. Neměli jsme nohy ze začátku a ten zápas se podle toho vyvíjel. Bylo to z naší strany špatné,“ kritizuje brněnský vstup do utkání Martin Zaťovič.

Kometa v čele s Markem Čiliakem úvodní tlak ustála a následně sama udeřila. Pas ex karlovarského Martina Zaťoviče si do vlastní branky nešťastně srazil domácí zadák Martin Rohan. „Nahrával jsem to Martinu Eratovi a jejich bek si to tam vlastně srazil. Smolný pro ně a šťastný pro nás,“ popisuje svou trefu rodák z Přerova.

Za stavu 2:0 v hostující prospěch však přišel zbytečný blikanec Martina Erata, který nevybíravě sestřelil Tomáše Havránka. „Těžko říct, já to viděl jen na kostce. Asi to faul byl, rozhodlo se, jak se rozhodlo, to je na rozhodčích,“ komentuje zákrok svého spoluhráče Zaťovič.

Jenže ani následná pětiminutová přesilová hra Energii nepomohla, Karlovarští si nevěděli s brněnskou defenzívou rady. „Bylo to hodně důležité. Kdyby dali gól, tak se možná nadechnou k většímu náporu,“ uvědomuje si čtyřiatřicetiletý hráč se zkušenostmi z KHL.

Martinu Zaťovičovi se proti Karlovým Varům daří. Ze čtyř vzájemných zápasů vzešel s šesti góly a přidal i jednu asistenci. „Čím to je? To nevím. Už tu ani moc hráčů neznám, takže nějak vyhecovaný nejsem. Ale je to dobře,“ směje se hráč, který s Energií získal mistrovský titul v roce 2009.

Také na západě Čech se musel Libor Zábranský obejít bez svého nejlepšího střelce Petera Muellera. „Schází nám hlavně v přesilovkách i ve hře, ale proti Energii jsme měli jen jednu, takže nám tolik nechyběl,“ směje se reprezentační útočník. „Musíme nahradit každého hráče, play off bude také těžké, když se tam dostaneme. Stane se, že občas někdo vypadne. My se na to musíme připravit a nahrazovat hráče.“

Kometa poskočila díky třem bodům na páté místo, jistotu přímého postupu do čtvrtfinále však stále nemá. „Uvidíme, šestka je pro nás důležitá a když půjdeme výš, tak půjdeme výš, ale šestka je pro nás důležitá,“ velí Zaťovič.

Sestřih utkání Karlovy Vary – Kometa

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz