Důležité podpisy pro Plzeň. Kdo si řekl o nové dvouleté smlouvy?

Foto: hcplzen.cz

Extraligová Plzeň prodloužila o dva roky smlouvy se svými odchovanci – obráncem Lukášem Kaňákem a útočníkem Petrem Kodýtkem (na snímku), kteří se Škodě upsali až do konce sezony 2022/23. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

O Kapku lepší hokej

„Jsou to naši hráči, kteří v Plzni hokejově vyrůstali. A o to, abychom jim prodloužení jejich smluv nabídli, si svými výkony řekli,“ vysvětluje sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.

„O to, abychom jim prodloužení jejich smluv nabídli, si svými výkony řekli.“

22letý Petr Kodýtek nastupuje v extralize už pátou sezonu, v té aktuální odehrál 31 utkání se skvělou bilancí 14 branek a pěti nahrávek. V tabulce týmové produktivity už je čtvrtý. 

„Měl jsem také jiné nabídky, ale nakonec jsem se rozhodl znovu pro Plzeň. Věřím, že je to pro mě dobrý krok a že se tady budu i nadále posouvat,“ přeje si šikovný plzeňský centr.

„Petr udělal velký posun a jsme rádi, že i přes jiné nabídky se rozhodl u nás v Plzni zůstat. Vkládáme do něj velké naděje,“ prozrazuje Vlasák na adresu mladého reprezentanta.

„Věříme na základě jeho letošních výkonů, díky kterým si v prosinci řekl také o pozvánku na ruský Channel One Cup, že se u nás bude dále zlepšovat,“ doplňuje Tomáš Vlasák.

O rok starší Lukáš Kaňák dosud stejně jako Kodýtek hraje extraligu jen za Plzeň, letos už čtvrtým rokem. Za 28 utkání stihl nasbírat jednu trefu do černého a navíc pět asistencí.

„Jsem rád, že mi trenéři i vedení klubu důvěřují a nabídli mně novou smlouvu. Od mladých let jsem hrál za Plzeň, proto jsem rád, že zde budu ještě dva roky pokračovat,“ těší jej.

„Lukáš má potenciál se dál výkonnostně posouvat. S trenéry se shodujeme, že na hokejce je jeden z nejlepších beků – co se týče kontroly puku a své role v přesilovce,“ ví Vlasák.

Soupiska HC Škoda Plzeň

Brankáři:
Dominik Frodl, Dominik Pavlát, Kristián Kolář.

Obránci:
Vojtěch Budík, Peter Čerešňák, Michal Houdek, David Jiříček, Lukáš Kaňák, Vladimír Kremláček, David Kvasnička, Viktor Lang, Matěj Stříteský, Roman Vráblík.

Útočníci:
Jan Eberle, Milan Gulaš, Matyáš Kantner, Petr Kodýtek, Matěj Kolda, Jaroslav Kracík, Martin Lang, Sebastián Malát, Tomáš Mertl, Pavel Musil, Jakub Pour, Filip Přikryl, Luboš Rob, David Stach, Petr Straka, Filip Suchý, Jan Slanina, Vojtěch Šuhaj.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz