Důležitý podpis pro Spartu! Na tři roky si pojistila centra elitní formace

Foto: Petr Tibi, hcmotor.cz

Sparta udržela zkušeného útočníka Romana Horáka, který se s tamním vedením domluvil na nové tříleté smlouvě. Pražský klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Fanshop národního týmu

29letý hokejista bude ve Spartě působit až do konce sezony 2023/24. „Je pro nás nesmírně důležité, že v týmu zůstává centr elitní formace. Roman je v nejlepších hokejových letech a jsme moc rádi, že je stráví právě v našem dresu,“ říká sportovní manažer Jaroslav Hlinka.

„S Michalem Řepíkem byli velice důležitými postavami uplynulého ročníku,“ doplňuje Hlinka. Právě po boku Řepíka Horák nastupoval po většinu sezony, oba ostřílení útočníci si na ledě skvěle rozuměli. „Naše rodiny se dobře znají, rozumíme si i mimo led,“ říká Roman Horák.

„Ve Spartě se cítím dobře jak po herní, tak lidské stránce. Sedlo mi to tady. I v další sezoně budeme mít vysoké cíle, moc bych si přál se Spartou zažít úspěch,“ hlásí Horák, jenž se na česká kluziště vrátil v létě po dlouhých jedenácti letech strávených v zahraničních soutěžích.

Už v roce 2009 odešel z mateřských Českých Budějovic do zámoří, kde strávil pět sezon. Postupně si zahrál ve WHL, AHL i NHL v barvách Calgary a Edmontonu. Další čtyři roky odehrál v KHL za Podolsk, před návratem do Česka pak působil dva ročníky ve švédském Växjö.

Účastník dvou světových šampionátů i posledního turnaje pod pěti kruhy v Pchjongčchangu má za sebou parádní rok v extralize. Za 51 utkání základní části zaznamenal 47 bodů za 17 branek a 30 nahrávek, v 11 zápasech play off potom přidal další tři góly a šest asistencí.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz