Duo Mallet–Zohorna opět v akci. Asi s nimi mám dobrou chemii, tvrdí Kanaďan

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

1. prosince 2018, 16:05

Daniel Kinc

Kometa sehrála podruhé v řadě doma proti moravskému soupeři těsný zápas, po středeční prohře 2:3 s Olomoucí ale tentokrát uspěla. Před svým publikem přetlačila Vítkovice, které porazila poosmé v řadě, a vrátila se do první šestky. O jednu branku se přičinil také Alex Mallet, kterého trenéři dali znovu dohromady se Zohornou – nikoliv s Hynkem, jako v sezóně minulé, ale s jeho mladší bratrem Radimem. „Vyhovuje mi hrát s hráči, jako jsou on,“ povídá kanadský útočník.

Chance liga na Hokejka TV

Kometa v duelu s Vítkovicemi byla střelecky aktivnější, přesto duel opět nabídl drama až do samotného konce. Po závěrečné siréně se mohli modrobílí radovat z tříbodové výhry. „Je to nesmírně důležité vítězství. Pokud se podíváte na tabulku, všichni okolo nás jsou prakticky na dostřel a všichni mají do šestky blízko. Každý zápas už teď bude mít větší a větší důležitost,“ uvědomuje si útočník, který byl v roce 2012 draftován Vancouverem Canucks.

Právě Mallet zakončil ve druhé třetině skvělou akci Radima Zohorny, který mu při krásné souhře nahrál před prázdnou branku a Kanaďan pohodlně zakončil. „Vím moc dobře o tom, že Radim je jedním z nejrychlejších hokejistů v lize, a jakmile máte šanci mu najet, musíte toho využít. Věděl jsem, že kluci budou chtít do útoku projet po straně. Radim mě uviděl, parádně mě našel a pro mě už to bylo jednoduché. Snadný gól,“ popisoval celou akci.

Loni zářil v základní části a zejména v play-off po boku Hynka Zohorny, nyní našel společné souznění s jeho mladším bratrem. Vyhovuje mu tato spolupráce? „Samozřejmě. Asi budu mít dobrou chemii s rodinou Zohornů (úsměv). Proti Vítkovicím se nám dařilo, vypadalo to dobře, takže jsem spokojený,“ říká. Zatímco Hynek byl spíše techničtějším hráčem, Radim těží ze své rychlosti a také tělesné stavby – zdobí jej důraz a práce bez puku.

„Oba jsou určitě rozdílní. Radim hraje více do těla a snaží se napadat, navíc je, jak jsem zmínil, hodně rychlý. Hraje jednoduše a hlavně je to silově vyspělý obří hokejista. Vytváří vám na ledě spoustu prostoru, což mi vyhovuje,“ doplňuje Mallet. „Vyhovuje mi hrát s hráči, jako jsou oni. Poté můžu být více na puku, zatímco Radim se stará o takovou tu černou práci. Před zápasem jsme si společně řekli, co chceme hrát, a v zápase jsme to přesně plnili. Byl to velký rozdíl,“ kvitoval spolupráci s nejmladším s tria Zohornů.

„Asi budu mít dobrou chemii s rodinou Zohornů.“

Po jednozápasové pauze se v sestavě Komety objevil také obránce Nicholas Schaus, který odehrál podle mnohých zatím nejlepší duel v modrobílém – byl u všech tří vstřelených branek. „Je to zase další dílek do naší skládanky, opět tu můžeme mluvit o trochu více anglicky. Nicholas je skvělý kluk, dříve už jsme navíc spolu hráli v Pardubicích. Mluví trochu francouzsky, protože jeho žena francouzsky umí. Je z frankofonní části Kanady, takže je to výhoda i pro něj.“

Už v předchozím zápase byl kanadský útočník kárán trenérem Kamilem Pokorným za dva fauly v útočném pásmu. „To se stane. Byly to ode mě prostě zbytečné fauly, sám si o tom se mnou později promluvil. Snažil jsme se být proti Vítkovicím více opatrný a vyšlo to,“ cenil si.

Kometa nyní pokračuje v náročném programu, kdy hraje obden. V neděli hraje v Liberci, a to netradičně od 14:00. „Problém to nebude, aspoň se dříve nastartujeme. Bude to další nesmírně důležitý zápas a teď se na něj plně soustředíme. Myslím si, že do Liberce pojedeme až ráno v den zápasu,“ uzavírá své povídání Alex Mallet.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz