Dusno v Jablonci: Manažer lže, říká strojník. Ohradilo se i město

Foto: Facebook, HC Vlci Jablonec

V Jablonci to vře. Generální manažer HC Vlci Jablonec nad Nisou se prostřednictvím článku na hokej.cz, který vyšel 8. prosince, pozastavuje nad fungováním či z jeho pohledu spíše nefungováním tamního zimního stadionu.

Týden hokeje 2022

David Bartel dává současnou situaci za vinu zejména společnosti Sport Jablonec nad Nisou s.r.o. Její jednatel měl v rámci úsporných opatření údajně rozprášit partu ledařů, která se o jablonecký zimák dlouhé roky starala. Právě to má být jeden z důvodů současné neutěšené situace.

S tím však nesouhlasí hlavní strojník a ledař na jabloneckém zimním stadionu Roman Matura, jenž se vyjádřil pro hokej.cz.

Matura je toho názoru, že původní partu ledařů rozprášila arogance generálního manažera Vlků Bartela, jak ve svém stanovisku napsal.

„Moc jsem se pobavil nad lživým výrokem generálního manažera HC Vlci pana Bartela, že původní partu ledařů rozprášil nový jednatel společnosti SPORT. Od původní party ledařů, kteří jsou pár let před důchodem, vím, že je ze zimního stadionu vyhnala právě arogance pana generálního manažera,“ píše Matura.

Ten dále dodává, že s bývalým ředitelem zimního stadionu i s ledaři je v kontaktu a že pokud je potřeba, dostává od nich rady spojené s výkonem svého zaměstnání.

„Od původní party ledařů, kteří jsou pár let před důchodem vím, že je ze zimního stadionu vyhnala právě arogance pana generálního manažera."

„Původní ředitel zimního stadionu odešel do důchodu a pokud si s něčím nevíme rady, tak jsme s původním panem ředitelem a ledaři dále v kontaktu a oni nám pomohou nebo poradí,“ dodává Matura.

A pokračuje: „Já jako ledař připouštím, že se s technickými problémy na zimním stadionu neustále potýkáme. Snad všichni vidíme a víme, že zimní stadion patří do kategorie 'retro stadionů', kde se čas zastavil. Zimní stadion nutně potřebuje generální opravu.“

Stejného názoru je i jednatel společnosti SPORT Jablonec nad Nisou s.r.o. Jan Ullmann, který tvrdí, že za odchodem ledařů stojí arogance GM Bartela.

„Další humorná vložka pana generálního manažera je, že my ledaři máme zákaz komunikovat, natož brát v potaz připomínky uživatelů stadionu. Tento názor je naprosto lživý, neboť s hokejisty, trenéry, učiteli a dalšími uživateli zimního stadionu komunikujeme naprosto bez omezení,“ píše doslova hlavní strojník a ledař Roman Matura.

Zajímavý rozhovor o aktuální situaci v HC VLCI Jablonec nad Nisou ⚠️

Zveřejnil(a) Hokej dne Středa 8. prosince 2021

Proti tvrzením GM Bartela se ohradilo také město Jablonec prostřednictvím tiskové zprávy. V ní se mimo jiné uvádí, že v roce 2021 byla v Jablonci navýšena podpora sportu z 8,1 milionu na 9 milionů korun. Dále se v dokumentu píše, že dotační podpora HC Vlci stoupla v roce 2021 ze 129 tisíc na 167 tisíc. Zároveň jde prý o jednu z nejvýraznějších podpor sportovních klubů ve městě.

Problematice přerozdělování dotací se v rozhovoru z 8. prosince věnuje i generální manažer Vlků Bartel, který řekl: „Dovolím si doplnit pár čísel. Od města na druholigový hokej nedostáváme ani korunu. Dostáváme pouze roční podporu na mládež, která je něco málo přes sto tisíc."

Nutno však při všem respektu podotknout, že ve srovnání s naprostou většinou dalších měst v republice je tato částka velmi nízká. Například ve Žďáru nad Sázavou dostává tamní hokejový klub dotaci na mládež zhruba 900 tisíc korun ročně a to je suma, která ani nepokryje veškeré klíčové náklady spojené se sezonou, jak hokej.cz potvrdil generální manažer oddílu Martin Nečas starší.

Jen cena hokejek se dnes totiž pohybuje v rámci tisíců korun za kus. K tomu si připočtěme jejich omezenou trvanlivost, kdy se nejen v mládežnických kategoriích lámou několikrát za sezonu. Už to je aspekt, který vám do nákladů opravdu rázně promluví.

„Další humorná vložka pana generálního manažera je, že my ledaři máme zákaz komunikovat, natož brát v potaz připomínky uživatelů ZS. Tento názor je naprosto lživý."

Tisková zpráva řeší rovněž otázku zimního stadionu. S jeho rekonstrukcí se prý v Jablonci počítá. Zejména by mělo jít o rekonstrukci plochy, systému ledování, ale také dalších prostor. V tomto ohledu již je podle tiskové zprávy vyhotoven pasport celého objektu.

Kromě toho zaznívá, že město Jablonec nad Nisou má Plán rozvoje sportu 2021-2023. Tento dokument předložila Komise pro sport a tělovýchovu v loňském roce a doporučila jej ke schválení zastupitelstvu.

Tvrzení, že Jablonec nad Nisou nemá dlouhodobý plán rozvoje sportu, jak tvrdil GM Bartel, se tedy podle městských představitelů nezakládá na pravdě.

Kompletní znění tiskové zprávy statutárního města Jablonec nad Nisou:

Foto: statutární město Jablonec nad Nisou

Foto: statutární město Jablonec nad Nisou

Foto: statutární město Jablonec nad Nisou

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz