Dva Američané v Brně! Mueller je zpátky, klub navíc posiluje obranu

Foto: hc-kometa.cz

2. prosince 16:29

Adam Bagar

Americký střelec Peter Mueller je zpátky v Brně. Do tréninku se však v pondělí zapojil také jeho krajan Jack Glover, který má zatím v rámci zkoušky posílit zadní řady Komety.

HokejkaSHOPvanoce

„Máme mezery v obraně. Hledali jsme na trhu praváka obránce, ale bohužel v Česku žádný takový není. Takže jsme se rozhodli angažovat na zkoušku Jacka, na kterého máme výborné reference,“ říká na klubovém webu majitel a hlavní kouč Libor Zábranský.

„Hledali jsme na trhu praváka obránce, ale bohužel v Česku žádný takový není.“

Třiadvacetiletý Jack Glover byl draftován Winnipigem, ale jeho maximem je jedno utkání na farmě v Manitobě. Juniorský mistr světa z roku 2014 hrál čtyři sezony juniorskou NCAA a pak v nižší ECHL, kde naposledy působil v barvách Jacksonville Ice Men.

„Už od léta jsem se svým agentem řešil možnost hrát v Evropě. Měl jsem informace od mých kamarádů, kteří v Evropě už působili. Věděl jsem, že Kometa je prvotřídní klub se skvělým zázemím, tudíž rozhodování pro mě bylo celkem jednoduché,“ líčí Glover.

To byl nejhlasitější zápas, na kterém jsem byl!

„Plusem bylo i to, že jsem věděl, že v Kometě působí známí hráči jako Martin Erat, Tomáš Plekanec nebo Peter Mueller, které znám z NHL,“ dodává vysoký bek. Ten do Brna přiletěl už ve čtvrtek, aklimatizoval se a za sebou má úvodní tréninky s mužstvem.

„Když vše půjde dobře a zařídí se administrativní záležitosti, už v pátek v Plzni by měl poprvé nastoupit,“ doplňuje Zábranský k posile, která sledovala i nedělní výhru nad Kladnem. „V první řadě mě zaujali fanoušci – to byl nejhlasitější zápas, na kterém jsem byl!“

Soupiska HC Kometa Brno

Brankáři:
Karel Vejmelka, Lukáš Klimeš.

Obránci:
Ivan Baranka, Tomáš Bartejs, Jack Glover, Michal Gulaši, Daniel Kowalczyk, Tomáš Malec, Ondřej Němec, Filip Pyrochta, Stanislav Svozil, Jan Štencel.

Útočníci:
Martin Dočekal, Martin Erat, Petr Holík, Luboš Horký, Jan Hruška, Pavel Jenyš, Petr Kratochvíl, Lukáš Kucsera, Michal Kunc, Silvester Kusko, Jakub Lev, Peter Mueller, Jakub Orsava, Karel Plášek mladší, Tomáš Plekanec, Jan Süss, Vladimír Svačina, Martin Zaťovič.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz