Dva čeští útočníci nestihli start KHL. Mertl a Nestrašil léčí zranění

Foto: Karel Švec, ČSLH

10. září 2018, 13:25

Václav Jáchim

Těšili se na nový ročník Kontinentální ligy, ale zápasy se jich zatím netýkají. Tomáš Mertl (na snímku) a Andrej Nestrašil jsou na marodce. Úvodní duely byly bez nich, přičemž není úplně jasné, kdy budou moci do kolotoče zápasů naskočit.

Oba reprezentanti věří, že brzy. Podle dostupných zdrojů každý řeší trošku jiný zdravotní problém, bližší informace ovšem nejsou k dispozici. Tomáš Mertl se zranil v závěru přípravy, kterou během července absolvoval s Kunlunem také na kempu v Liberci.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Pro bývalého útočníka Plzně znamenal přesun do čínského klubu velkou výzvu, KHL hrál předtím za Záhřeb či Ufu a toužil se do ní vrátit. Ovšem ostříleného Jihočecha a účastníka letošní olympiády v Koreji potkala smůla.

"Problémy Tomáše nebudeme upřesńovat. Je pravda, že je zraněný. Už ale rehabilituje, věříme, že brzy bude moci nastoupit," řekl hokej.cz hráčův agent Robert Spálenka ze společnosti Sport Invest.

V čínském Kunlunu působí také obránce Ondřej Vitásek a Tomáše Kundrátek. Klub o víkendu přivedl švédského útočníka Johana Sundströma, jenž nedávno skončil v Omsku. Nicméně s absencí Mertla tento transfer nesouvisí, trenér Jussi Tapola dlouhodobě hledal ještě nějakou posilu do ofenzivy.

Foto: fcneftekhimik.ru

Podobně jako Mertl je na tom Andrej Nestrašil. Někdejší útočník Detroitu či Caroliny je druhým rokem zaměstnancem Něftěchimiku Nižněkamsk, účastník letošního šampionátu v Dánsku ale také zatím nezapsal v letošní KHL žádný start. "Andrej je na marodce. Utrpěl zranění, které mu momentálně neumožňuje hrát. Snad bude brzy v pořádku. Víc bych to nechtěl komentovat," připomněl Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services.

Nestrašil podstupuje léčbu, klub na jeho návrat netrpělivě čeká. Ze tří zápasů zatím Něftěchimik vyhrál jediný a se dvěma body je v tabulce Východní konference KHL desátý. Včera vyrazil na úvodní trip sezony po hřištích soupeřů. Zmíněný Kunlun má o zápas a o jeden bodík navíc, ve stejné konferenci mu patří osmá příčka.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz