Dva góly mě nezajímají. Zápas o bronz bude na krev! hlásí střelec Zadina

Foto: Klára Petrásková

(BUFFALO, od našeho zpravodaje) Na šampionátu má neskutečnou střeleckou formu. Filip Zadina zařídil proti Kanadě oba české góly. Ten první dával dvacítce šanci, že by mohla favorita zaskočit, druhý jen upravil konečné skóre na 2:7. S ohledem na výsledek mu hezké trefy pořádně zhořkly. "Štve mě, že jsme prohráli," povídá tiše. Po sladkém skalpu Finů přišlo semifinálové zklamání. Junioři sice zahájili dobře, ovšem ve druhé třetině čtyřikrát inkasovali. A bylo po nadějích.

Teď budou muset rychle přepnout pozornost k dalšímu zápasu. Šance na finále je fuč, ale jedna medaile pořád na juniory číhá. Bitva o bronz startuje od 22 hodin českého času, na opačné straně barikády budou stát Američané.

"Uděláme maximum, abychom vyhráli," slibuje jeden z nejlepších útočníků turnaje. Semifinálový duel s javorovými listy může být v tomto směru velkým poučením. Protože pokud Češi dopustí některé nedostatky znovu, stupně vítězů se jich konat nebudou.

Zbytečné fauly nás položily, mrzí útočníka Kauta

Začátek semifinále se vám povedl nadmíru, ale pak přišly kanadské přesilovky a zápas nabral úplně jiný směr. K vzteku, co říkáte?
Jojo, to je pravda (na chvilku se odmlčí). Kdybychom dali na 2:0, zápas by vypadal jinak. Ale to jsou ta kdyby. Nedali jsme. Zase jsme udělali stupidní vyloučení a z přesilovek jsme dostali góly. Toho se musíme vyvarovat, to pak nejde hrát! Jsme ve čtyřech hrozně dlouho, soupeř toho využije. A pro nás je to pak špatné. Kvůli tomu jsme prohráli.

Vzhledem ke startu do utkání musí porážka mrzet pořádně.
Určitě. První třetinu jsme měli rychlé nohy, myslím, že jsme hráli dobře. No jo, ale dostali jsme dva góly z přesilovek, což tým položilo. Bohužel. Máme před sebou ještě další zápas, bude nový den. Nesmíme věšet hlavu. Chceme do Česka přivézt medaili, ať se stane, co se stane.

Dvacítku jste už v šesté minutě poslal do vedení, branka to byla krásná. Plánoval jste přesně takové zakončení?
Ano, takhle jsem to chtěl. Před zápasem jsme si dělali rozbor na kanadského gólmana. Já si udělal kličku a viděl v bráně místo nahoře, takže jsem se snažil trefit. A propadlo to tam. Škoda, že jsme nepřidali na 2:0. Snad si to pošetříme na Američany.

Dát na šampionátu dvě branky Kanadě, to je za pro každého útočníka hezký počin. Ale v souvislosti s porážkou vám to asi trošku zhořklo, co?
Mě teď nějak moc nezajímá, jestli jsem dal dva góly. Prohráli jsme, to mě strašně štve. Chtěl jsem pomoci týmu. Moc jsem nepomohl, skončilo to 2:7. V první třetině jsem měl šanci ještě při přesilovce. Puk mi skočil na holi, prostě jsem netrefil. To se má dávat, já to vím. Moje chyba. Bohužel.

Měli jsme déle udržet vedení 1:0, myslí si Pešán

Bylo v tu dobu na Kanaďanech cítit, že jsou nervózní? Že jste je aktivním hokejem zaskočili?
Bylo. My na ně vlítli, myslím, že oni nevěděli, co mají hrát. Kdybychom dali na 2:0, je to jiný zápas. Ale my náskok nezvýšili. Vyhráli Kanaďané, byli lepší.

Zbytečná vyloučení jsou bezpochyby varováními směrem k utkání o bronz.
My si k tomu pořád něco říkáme... Připadá mi, že to je furt dokola. Není to dobré. Tolik vyloučení mít nesmíme.

Jakmile si Kanaďané vybudovali náskok, už bylo těžké nějakým způsobem vzdorovat, že?
To je, jako když se rozjede mašina. Už to prostě nejde zastavit. Padne tam jeden gól, druhý, třetí... Snažili jsme se aspoň hrát, abychom se připravili na utkání o třetí místo. Třetí třetinu jsme nějak zvládli, uvidíme, jak to bude vypadat s Amerikou.

Zápas proti týmu USA pro vás znamená obrovskou šanci, jak vybojovat první velkou medaili kariéry. O motivaci se bavit nemusíme.
Přesně tak! Udělám maximum, abychom vyhráli. Maximum! Američané jsou také frustrování. Bude to souboj na krev. Kdo tomu dá víc, vyhraje.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz