Dva góly? Nic neznamenají, tvrdí střelec Schneider. Co říká o konci Plekance?

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Kometa čekala na první gól v přípravě takřka 144 minut. Proti Olomouci se dvakrát prosadil Peter Schneider, ale jeho první trefy v dresu Komety na výhru nestačily.

Chance liga na Hokejka TV

Poprvé od 3. března (to znamená po 161 dnech) dala Kometa konečně branku. Postaral se o to rakouský reprezentant, který se trefil hned dvakrát. Jenže na body to nestačilo ani tentokrát...

„Nejdůležitější věc je, abychom poprvé zvítězili. Ty dvě branky nic neznamenají,“ říká zklamaně po porážce 2:4 Peter Schneider.

Brňanům proti Hanákům nevyšel hlavně úvod duelu, protože hosté vedli od 10. minuty už o tři branky. Pak se ale díky gólům Schneidera nastartovali. „My jsme se akorát potřebovali prosadit. A dostat se do toho i se sebevědomím,“ prozrazuje důrazně devětadvacetiletý útočník. „Škoda, že jsme gólů nedali více ve druhé třetině. Mohlo to dopadnout jinak, ale musíme začít více pracovat a více si věřit,“ dodává.

A co Kometě ještě chybí kromě branek? „Jsou to malé věci. Těžko říct. Asi přesnější a rychlejší nahrávky, víc důrazu do branky a tak. Musíme to spolu zlepšovat jako tým a každý na tom musí pracovat. Potom se dá jít na vítěznou cestu,“ věří zkušený útočník, pro kterého jsou zápasy v Generali Česká Cupu první zkušeností s českou dospělou soutěží.

„Má to velkou úroveň. Věděl jsem, že česká liga je velmi dobrá. Je to rychlé, hraje se dost do těla, ale je to i dost technické. Zkrátka přesně tak, jak jsem to čekal,“ hodnotí kvalitu zápasů v přípravě.

„Je to pro nás smutné, že jsme ho ztratili. Ale doufáme, že všechno pro něj dobře dopadne. Některé věci jsou zkrátka důležitější než hokej."

Právě už v přípravě a celé mistrovské sezoně se Brno musí obejít bez Tomáše Plekance. Ten z rodinných důvodů v klubu skončil.

„On je obrovský hráč, navíc s velkou kariérou za sebou. Má hodně co učit jako mladé, tak i starší hráče,“ myslí si Peter Schneider. „Je to pro nás smutné, že jsme ho ztratili. Ale doufáme, že všechno pro něj dobře dopadne. Některé věci jsou zkrátka důležitější než hokej,“ líčí účastník posledních dvou mistrovství světa.

Foto: iihf.com

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz