Dva góly v jediném oslabení zařídily šestnáctce proti Švédům bod

Šimon Bělohorský | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Po úvodní výhře nad Slováky zapsali čeští hokejisté do 16 let na domácím turnaji v Kravařích porážku, přesto na ní mohou najít pozitiva. Proti Švédům totiž parádně dotáhli ztrátu a vybojovali alespoň bod, když padli až v samostatných nájezdech.

Čeští mladíci i tentokrát inkasovali jako první, rychlou odpověď však na rozdíl od úvodního duelu nenašli. Jana Láryše, který v domácím kraji znovu hájil brankoviště, překonali do přestávky Nömme a Holmertz.

Začátky dalších třetin byly jako přes kopírák: Domácí reprezentanti rychle snížili, ale podobně rychle jim soupeř zase odskočil. Na kontaktní trefu tečujícího Šimona Bělohorského odpověděl Hermansson, na šťastně odražený pokus a premiérový gól debutanta Ladislava Svozila z rohu pásma zase Kleffner.

Poslední gól navíc Češi inkasovali ve vlastní přesilovce, což je mohlo srazit. Odpověděli však stejnou mincí – ba dokonce dvojitou!

Fantastický kousek předvedli po vyloučení na své straně v 54. minutě. Švédům nejprve po pravém křídle úspěšně prchnul Filip Novák a poté si puk našel opět Bělohorský, jenž svým druhým gólem v utkání vyrovnal! Svěřenci Milana Razýma tak skórovali v rozmezí 69 sekund během jediného oslabení.

Odměnou jim byl získaný bod. Na druhý bohužel nedosáhli, ačkoli Bělohorský – nejlepší hráč týmu – skóroval i v samostatných nájezdech. Mladíci Tre Kronor totiž proměnili rovnou tři ze čtyř pokusů, ten rozdílový patřil Hermanssonovi.

Skromný zisk stačil Čechům k tomu, aby ještě udrželi šanci na turnajové prvenství. Musejí se však spoléhat na nepříliš pravděpodobné nedělní zaváhání Švédů v zápase se Slováky. S vlastními diváky v Kravařích i celou sezonou se rozloučí od 16 hodin bitvou s Finskem, v níž jim nejspíše půjde o stříbrnou pozici.

ČESKO – ŠVÉDSKO 4:5 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 3:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 22. Bělohorský (Mařík, Slavík), 44. Svozil, 54. Novák (Láryš), 55. Bělohorský (Slavík) – 5. Nömme, 14. Holmertz (Hermansson), 26. Hermansson (Homertz, Elofsson), 45. Kleffner, rozh. náj. Hermansson.
Rozhodčí: Mrkva – Bartoň, Veselý.
Vyloučení: 3:2.
Bez využití.
V oslabení: 2:1.
Střely na branku: 25:28 (9:12, 4:7, 11:6 – 1:3).
Diváci: 156.
Nejlepší hráči: Šimon Bělohorský – Elton Hermansson.
Česko: Láryš – Nedorost, Vaněček, Reisnecker, Kůrka, Kamas, Studnický, Vrzal, Hora – Novák, Tomek, Katolický – Slavík, Huk, Bělohorský – Hrček, Mařík, Svozil – Hanyš, Matějka, Sekanina. Trenér: Razým.
Švédsko: Törnblom – Elofsson, Gustafsson, Ekberg, Cilthe (A), Lidén, Lundqvist, Lagerberg – Olsson, Holmerzt, Hermansson – Ludvig Andersson, Kim, Bartholdsson – Meijer (C), Isaksson (A), Nömme – Kleffner, Lukas Andersson, Näslund – Holst. Trenér: Ekman.

Slovensko – Finsko 1:8 (0:2, 1:5, 0:1)

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Švédsko 2 1 1 0 0 8:6 5
2. Česko 2 1 0 1 0 9:7 4
3. Finsko 2 1 0 0 1 10:4 3
4. Slovensko 2 0 0 0 2 3:13 0

Další program turnaje čtyř v Kravařích

Neděle 21. dubna:
12:00 Švédsko – Slovensko
16:00 Česko – Finsko

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz