Dva kamarádi v reprezentaci. Snad budeme zase hrát spolu, doufají

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Byl to poslední zápas před reprezentační přestávkou, kterou vyplní finský turnaj Karjala Cup. Rozjetí Bruslaři chtěli navázat na vítěznou šňůru, jenže do cesty se jim postavil Motor.

Fanshop národního týmu

Brankář Jan Růžička lovil puk ze sítě už po minutě hry a Bruslaři prakticky museli celý zápas dotahovat. „Nevstoupili jsme dobře do zápasu. V první třetině jsme nebyli moc důrazní,“ vidí hlavní příčiny boleslavského neúspěchu Pavel Kousal.

A jeho parťák z útoku, Ondřej Najman, doplňuje: „Prvních deset minut jsme nestíhali, neplnili jsme to, co jsme si řekli.“

Bruslařům se podařilo vyrovnat až ve druhé periodě, ale radost z gólu jim nevydržela dlouho. Motor si v polovině utkání vzal vedení zpět a tahal za delší konec. „Budějovice hrály fakt výborně a skvěle jim zachytal gólman,“ uznává kvality soupeře Najman.

„Na jeden gól se vyhrát nedá,“ ví boleslavská třiadvacítka. Současně dodává, že z jedné prohry se svět nehroutí. „Je potřeba si teď během reprezentační přestávky odpočinout a pak naskočit znovu do ligy,“ velí Kousal k dalším výkonům.

Oba mladíky, kteří jsou platnými hráči boleslavského celku, teď ale mnoho volna nečeká. Už v pondělí se budou hlásit reprezentačnímu koučovi v Praze.

„Budeme tam dva dny trénovat, pak odlétáme do Švédska, kde ve středu odehrajeme zápas. Ve čtvrtek se přesouváme do Finska, kde nás v sobotu a v neděli čekají další zápasy,“ líčí program na nadcházející dny Najman, který stejně jako Kousal obdržel pozvánku do národního výběru už podruhé.

„Je to výzva. Je to moje druhá pozvánka, tak je potřeba pořádně makat.“

A jestli se oba těší? Zřejmě netřeba se ptát. „Určitě, těším se moc. Je to výzva. Je to moje druhá pozvánka, tak je potřeba pořádně makat,“ jmenuje Kousal.

„Jsem hrozně rád, že jsme s Kousym tu šanci dostali a že se můžeme trochu ukázat. Snad i trenéři vidí, že na sobě makáme a že se zlepšujeme,“ věří Najman.

Jak už bylo napsáno, oba jsou to parťáci z jednoho útoku, navíc velcí kamarádi. Možná by se s trochou nadsázky mohlo tvrdit, že jeden bez druhého jsou poloviční. A jak to vidí oni? Budou i v reprezentaci hrát ve společném útoku?

„Těžko říct, to si netroufám ani odhadovat. Za národní tým je to čest a je jedno, zda si zahrajeme spolu, nebo bez sebe,“ líčí Najman.

Současně ale přiznává, že jeden bez druhého toho moc nesehráli. „Přiznám se, že za posledních pět, šest let jsme to asi nezkusili, takže na to nedokážu odpovědět,“ přiznává s úsměvem.

„Já doufám, že spolu budeme hrát. Bylo by to určitě super."

„Já doufám, že spolu budeme hrát. Bylo by to určitě super. Na ledě si rozumíme,“ nevidí důvod, proč by spolu neměli hrát Pavel Kousal. „Vždycky je fajn, když s vámi jede nějaký kamarád. Teda ne, že by tam z jiných týmů nebyli kluci, se kterýma nejsem kamarád,“ vypočítává s úsměvem.

Jaké bude finální útočných řad trenéři národního týmu zatím neprozradili, a tak se i boleslavští forvardi budou muset nechat překvapit.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz