Dva noví beci pro Hodonín, Drtiči mají Kruckovyče a Spálovského

Foto: Leoš Linduška

Další dva nové obránce zkouší v přípravném období na novou sezonu Hodonín. Drtiči si hodně slibují od Adama Spálovského, pomoci jim může i bývalý Orel Michal Kruckovyč.

O Kapku lepší hokej

Jednadvacetiletý Spálovský se na jih Moravy vrací po neúspěšné zkoušce v prvoligovém Šumperku. Odchovanec přerovského hokeje odehrál za Draky několik přípravných zápasů, jenže trenéra Sobotku nepřesvědčil a do základního kádru nováčka druhé nejvyšší soutěže se tak nedostal.

Hned poté sáhl po mladém obránci Hodonín. Místní vedení Spálovského dobře zná z loňské vzájemné anabáze, kdy se jejich cesty střetly ve čtyřech zápasech. Pak ale mladičký bek zamířil do Žďáru nad Sázavou. V dresu s Plamenem na hrudi odehrál celkem 32 zápasů (4+10). 

Teď by měl v Hodoníně přidat celou sezonu. 

Bude jeho druhá v seniorském hokeji. Před přechodem mezi muže působil Spálovský coby člen juniorských výběrů Orlové, Olomouce, Havířova nebo Přerova. Jeho prvním letošním zápasem za Hodonín byl ten proti Uherskému Ostrohu. Svěřenci Tibora Janáse v něm dokázali účastníka krajské ligy porazit vysoko 9:3.

O dva roky starší Kruckovyč spojil svou dosavadní kariéru zejména se znojemskými Orly. Ve městě vína a okurek okusil mezinárodní EBEL, absolvoval v ní celkem 58 utkání. Připsal si během nich čtyři kanadské body. 

Loňský ročník odehrál konstruktivní zadák především v Moravských Budějovicích. Za Žihadla naskočil celkem sedmadvacetkrát, přičemž s třinácti kanadskými body si pro sebe uzmul primát nejproduktivnějšího obránce týmu. Závěr sezony pak strávil ve Znojmě, Orli se totiž potýkali s výraznou marodkou, kvůli čemuž si do svých řad stáhli několik hráčů Moravských Budějovic,

Kruckovyč dostal příležitost v osmi střetnutích, během nichž nebodoval.

U Drtičů se setkává se svým dávným parťákem Janem Bulínem. Společně patřili k velkým znojemským talentům, teď můžou táhnout Hodonín. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz