Dva roky od historického zlata. Jak se vítězům Memoriálu daří teď?

Foto: Juniorský hokej

(RED DEER, od našeho zpravodaje) V srpnu 2016 vyhrála česká osmnáctka poprvé v historii Memoriál Ivana Hlinky. Polovina z úspěšného týmu následně prošla draftem do NHL.

Nový fanshop

Dva zlatí medailisté už si v NHL dokonce zahráli: útočníci Martin Nečas (Carolina) a Filip Chytil (NY Rangers). Oba zároveň reprezentovali Česko na letošním seniorském mistrovství světa. A Nečas mezitím vyhrál dva extraligové tituly s brněnskou Kometou.

Chytil s Nečasem byli draftovaní už v prvním kole. O rok později se to samé poštěstilo Filipu Zadinovi (Detroit) a Martinu Kautovi (Colorado), přičemž i oni si na jaře zahráli za národní tým dospělých. V něm se potkali s ještě jedním parťákem z památného turnaje: Jakubem Galvasem, talentem Olomouce a Chicaga. 

Hvězdou Memoriálu byl tehdy brankář Jakub Škarek, který nově patří New York Islanders. Z úspěšného týmu bylo do NHL draftováno hned třináct hokejistů: kromě už zmíněných to byli Jiří Patera (Vegas), Tomáš Vomáčka (Nashville), Filip Král (Toronto), Daniel Bukač (Boston), Radim Šalda (Tampa Bay), Jáchym Kondelík (Nashville) a Ostap Safin (Edmonton).

Brzy by mohlo být hodně slyšet také o Dalimilu Mikyskovi, který udělal za minulou sezonu v Třebíči velký pokrok a teď by se mohl prosadit do brněnské sestavy. Přes padesát extraligových zápasů už odehrál jiný bek David Kvasnička.

Jak je vidno, jednalo se o výjimečný ročník, o který se může v budoucnu opřít národní tým. 

České zápasy na MIH 2016

Česko 6:1 Švýcarsko (zákl. skupina)
Česko 5:3 Finsko (zákl. skupina)
Česko 2:4 USA (zákl. skupina)

Česko 2:1pr. Švédsko (semifinále)
Česko 4:3 USA (finále)

Vítězný tým

Brankáři: Jakub Škarek, Tomáš Vomáčka, Jiří Patera. 

Obránci: Jan Bednář, Daniel Bukač, Jakub Galvas, Filip Král, David Kvasnička, Dalimil Mikyska, Ludvík Rutar, Radim Šalda. 

Útočníci: Filip Chytil, Jaroslav Dvořák, Jan Hladonik, Martin Kaut, Jan Kern, Jáchym Kondelík, Ondřej Machala, Martin Nečas, Matěj Novák, Ostap Safin, Marek Škvrně, Matyáš Svoboda, Filip Zadina.

Foto: Karel Švec, cslh.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz