Dvacítka má jasno: Na Kanadu jdou i Šalda s Jeníkem, končí Zelingr a Čajka

Foto: Martin Voltr

29. prosince 2018, 20:10

Václav Jáchim

(VANCOUVER, od našeho zpravodaje) Před utkáním s Ruskem trenérský štáb dvacítky naznačil, že se blíží chvíle, kdy dojde k uzavření soupisky dvacítky pro mistrovství světa. Stalo se, junioři už mají jasno. Na šampionátu si zahrají také Radim Šalda a Jan Jeník (na snímku), tým naopak opouštějí Matáš Zelingr s Petrem Čajkou.

Nový fanshop

Doplnění soupisky potvrdil hlavní kouč Václav Varaďa. Přípravu na ledě absolvovali právě jen hráči, kteří nenastoupili do bitvy s Ruskem. Poté v šatně vyslechli konečný verdikt. "Rozhodli jsme se dopsat Radima Šaldu a Jana Jeníka, budou připraveni už na utkání s Kanadou," konstatuje Varaďa.

Šalda se na šampionátu představil už před rokem, o rok mladší Jeník (na úvodním snímku) si letos zahrál MS osmnáctek, byl také nejlepším střelcem Memoriálu Ivana Hlinky. Trenéři dvacítky zvolili do pole variantu se sedmi beky a třinácti útočníky. "I když obrana šlape velmi dobře a moc gólů jsme nedostali, potřebujeme rozložit sílu. Kanada bude fyzicky hodně náročným soupeřem," reaguje Varaďa.

Poslední škrty v širší nominaci potkaly kladenského zadáka Matyáše Zelingra a útočníka Petra Čajku, jenž se v létě přesunul ze Švýcarska do kanadského Erie. "Radim Šalda má dostatek zkušeností, šampionát hrál už loni. V útočné fázi nám chybí důraz na brankovišti a taková ta chuť jít přes úpornou obranu, Věříme tomu, že Honza Jeník je tím správným hráčem do toho společného mixu. Má teď dvě utkání, aby se připravil na to, co bude dál," vysvětluje Varaďa.

Plášek: Na Kanadu se těšíme, máme šanci uspět

Juniorská reprezentace má tedy pohromadě maximální počet 23 hráčů pro turnaj. Zmizely poslední otazníky. "Myslím, že kluci ani neregistrovali, že by tam byla nějaká nervozita. Týkalo se to jen hráčů, kteří dosud na soupisce nebyli. Myslím, že se s tím popasovali dobře. Trénovali na maximum, aby byli připraveni ve správný čas," zmiňuje hlavní kouč.

Po pátečním duelu s Ruskem čeká reprezentační dvacítku další velká výzva, od 2:00 hodin SEČ nastoupí ve Vancouveru proti domácí Kanadě. K dispozici budou už zmínění Šalda s Jeníkem, tým nepotkala žádná vážnější zranění. "Jsou tam drobné šrámy, nastřelení. Spoustu kotoučů jsme zblokovali. Ale to k hokeji patří," dodává Varaďa.

Sobotní dopolední rozbruslení absolvovali v Rogers Areně pouze hokejisté, kteří proti sborné nenastoupili. Ostatní hráči dobíjeli baterky a společně absolvovali také poradu u videa. Ve druhé polovině základní skupiny čekají reprezentanty ještě dva zápasy, po nočním klání s Kanadou nastoupí na Silvestra od 22 hodin SEČ proti Dánsku.

Soupiska české dvacítky na MS juniorů

Brankáři:
Lukáš Dostál (Kometa Brno/Třebíč), Jiří Patera (Brandon, WHL), Jakub Škarek (Lahti, Finsko).

Obránci:
Jakub Galvas (Olomouc), Filip Král (Spokane, WHL), Radim Šalda (Rimouski, QMJHL), David Kvasnička (Plzeň/Litoměřice), Dalimil Mikyska (Kometa Brno/Třebíč), Michael Gaspar (Mountfield HK/Litoměřice), Daniel Bukač (Niagara, OHL).

Útočníci:
Martin Nečas (Charlotte, AHL), Filip Zadina (Grand Rapids, AHL), Martin Kaut (Colorado, AHL), Jan Jeník (Liberec), Karel Plášek (Kometa Brno), Jakub Pour (Plzeň/Litoměřice), Jan Hladonik (Třinec), Jáchym Kondelík (Univ. Connecticut, NCAA), Jakub Lauko (Rouyn-Noranda, QMJHL), Matěj Pekař (Barrie, OHL), Ondřej Machala (Pardubice), Kryštof Hrabík (Tri-City, WHL), Jan Kern (Omaha, USHL).

Realizační tým:

Manažer: Otakar Černý.
Hlavní trenér: Václav Varaďa.
Asistenti: Patrik Eliáš a Aleš Krátoška.
Trenér brankářů: Radek Jirátko.
Video trenér: Lukáš Lotko.
Lékaři: MUDr. Jan Alt a MUDr. Miroslav Budoš.
Fyzioterapeut: Martin Výtisk.
Kustodi: Jan Vejvoda, Václav Vejvoda.
Media manažer: Ondřej Kalát.

Kdo z české dvacítky zná česká města?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz