Dvakrát byl u stříbra, teď chce pomoct zase. Přijede Švýcarům velká posila?

Foto: Twitter: Swiss Ice Hockey

Švýcarská reprezentace s velkou pravděpodobností přivítá ve svém kádru na mistrovství světa v Bratislavě velké eso. Po vypadnutí ve finále Východní konference má chuť se poprat o další úspěch v dresu země helvétského kříže útočník Nino Niederreiter, který má doma už dvě stříbrné medaile z let 2013 a 2018.

Nový fanshop

Konec sezony měl 26letý hokejista dost krutý. S Carolinou snil o tom, že by si mohl zahrát finále o Stanleyův pohár, jenže to dost razantně odmítl Boston v sestavě se dvěma českými útočníky Davidem Pastrňákem a Davidem Krejčím.

Niederreiter ale nechce smutnit dlouho. Švýcarský hokejový svaz informoval na svém twitterovém účtu, že má Niederreiter zájem mužstvo trenéra Patricka Fischera posílit.

Teď bude záležet na tom, zda projde zdravotní prohlídkou. Jelikož ho ale v sezoně netrápila žádná zranění a smlouvu má až do konce ročníku 2020/21, neměla by s jeho uvolněním být větší potíž. 

Pokud vše proběhne jak má, připojí se Niederreiter ke švýcarskému výběru v pondělí. Ve skupině by tak měl stihnout jen zápas s českou reprezentací. 

Švýcarsko má na soupisce už jen jedno volné místo, které si schovávalo právě pro jednu ze svých největších současných hvězd.

Niederreiter zažil letos povedený ročník. V polovině ledna byl z Minnesoty Wild vyměněn do Caroliny Hurricanes, kde si v základní části držel průměr téměř bodu na zápas (36 zápasů, 30 bodů). V 15 duelech play off přidal čtyři body.

Na mistrovství světa se představil už pětkrát. Švýcarsko reprezentoval taky na olympijských hrách. V letech 2013 a 2018 byl součástí výběrů, které dosáhly na stříbrné medaile.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz