Dvě nahrávky, dvě tyče? Možná už neumím dát gól, směje se Ševc

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Byl ho plný led, proti Plzni válel jako za starých časů. Martinovi Ševcovi vyšla dohrávka 45. kola TELH znamenitě. Zkušený bek nejen že dřel do defenzivy, ale i vydatně podporoval útok. Zaznamenal dvě nahrávky, puky po jeho střelách dvakrát skončily na tyči, parádnímu výkonu chyběla jen přesná koncovka. „Ale toho nelituju, možná už neumím dát gól," směje se.

Chance liga na Hokejka TV

Středočeši se poslední dobou hodně zvedli. Bodují, kosí soupeře, vítězí nasazením a aktivitou. Duel s Plzní nabídl kvalitní podívanou, fanoušci viděli bruslařské dostihy i mraky ostrých střetů. Západočeši hájili druhou příčku, ale po výhře 3:1 už ji má Mladá Boleslav. „I když je Plzeň výborná a měla šance, tak nás podržel Justin Peters a my nějaké naše příležitosti proměnili. Pomohli jsme si přesilovkou. Určitě spokojenost," povídá nejstarší boleslavský bojovník.

Na rozhovory po utkáních moc často nechodí. „Až v play off," odkázal nejdřív. Ale po takovém představení by byla škoda neprobrat dojmy. Bruslaři hráli velmi dobře, indiány doslova uhonili. Jejich pohyb byl na úrovni, každý musel poznat, že tenhle tým je fyzicky připravený luxusně. „Myslím si, že to máme v názvu, takže by byla ostuda, kdybychom neměli fyzičku," reaguje z vesela Ševc.

Když slyší otázku, že mu to mezi mantinely ladí jako kdysi, jen se pousměje. I ve svém věku honí mladé zajíce jako ohař. bývalý bek Kladna, Färjestadu, Minsku, Lva či Liberce neztrácí rychlost. „Musím. Kluci mě k tomu trošku doženou," povídá. „Ale je třeba říci, že po každém zápase to cítím víc a víc. Pro nás je dobré, že to v Boleslavi nestojí na jednom dvou hráčích. Máme čtyři vyrovnané lajny."

V utkání proti Plzni byli vidět i další Bruslaři. Například David Šťastný, ten hraje ve velké pohodě. Ale Martin Ševc dominoval. zaznamenal dvě nahrávky, dvakrát pálil do tyče. „Hraju přesilovky, mám od trenérů dost ice timu, takže se musím odvděčit i produktivitou. Byť si myslím, že to není prvořadé. Ovšem potěší, když člověk může pomoct kanadskými body."

Sestřih utkání Ml. Boleslav – Plzeň

Líbila se hlavně asistence na gól Davida Šťastného. Zkušený bek u modré čáry mohl pálit na Dominika Frodla, jenže Ševc viděl na straně volného parťáka a  bleskovým paseh ho vyzval k zakončení. „Já to tak mám asi dlouhodobě – pořád někoho hledám. Kolikrát to je zbytečné, když mám otevřenou střelu, ale prostě jsem takový. Vždy se ještě kouknu okolo, jestli tam není někdo v lepší pozici."

Bruslaři v namáhavém souboji vyválčili tři body a jsou druzí. Ševc to však nepřeceňuje. „Abych řekl pravdu, kdybyste mi to neřekli, tak to ani nevím. Tabulku moc nesleduju. Pro mě je důležité, abychom se dostali do šestky. Pak se děj vůle boží," hlásí. V Mladé Boleslavi aktuálně panuje dobrá nálada. „Myslím, že hrajeme celoplošný hokej ve výborném pohybu, také jsme přestali dělat zbytečné chyby v našem obranném pásmu – na to jsme se zaměřili. A samozřejmě nás zezadu podporují dva výborní gólmani," kvituje Ševc.

Další utkání čeká svěřence Radima Rulíka a Pavla Patery hned v neděli. „Máme štěstí, že nejedeme daleko, ale do Litvínova. Každý vám řekne, že raději hraje než trénuje. Síly najdeme, máme vyrovnaný kádr. Nikdo to nevypustí." Rychlý sled zápasů pak přijde také v play off. „Tam je to stejné a nikdo se neptá. Pro nás tohle může být dobrá příprava," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz