Dvě výhry v Hradci? Je to karma, myslí si Hruška. Vede bodování play off

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Série Hradce Králové s Kometou měla být hodně vyrovnaná, místo toho ale obhájce zvládl obě bitvy na východě Čech a domů si odvezl vedení 2:0 v sérii. Mountfield může v koutku duše těšit střelecká převaha, nicméně během domácích duelů překonal Marka Čiliaka jen jednou. Druhý zápas vyhrálo Brno jasně 5:0. Třemi body se na tom, stejně jako o den dřív, podílel útočník Jan Hruška.

HokejkaTV

V základní části přitom paběrkoval, teď je nejen nejproduktivnějším borcem v týmu Libora Zábranského, ale i celého play off. Stačila mu k tomu dvě utkání. „Asi se ke mně konečně trochu přiklonilo štěstíčko. Jsem zatím u všeho,“ culí se Jan Hruška.

Mountfield na vás ve druhém zápase opět vletět. Byl začátek zápasu opět náročný?
Domácí tým se snaží jít vždy do zápasu s tím, že na soupeře vletí. Když ale pak inkasujete, se sebevědomím to zahýbe. Do hlav soupeře nevidím, ale příjemné to nebude.

Soupeře jste znovu nalomili v přesilovce, v první třetině jste v ní skórovali dvakrát. Jsou vaše početní výhody pro soupeře těžko čitelné?
Přesilovky tímto systémem hrajeme už nějakou dobu a když se to sehraje dobře, tak se tam vždycky malé okno otevře. Je to samozřejmě vždycky i trochu o štěstí, aby se to dalo využít. Nám se to povedlo dvakrát. Hradec si ale určitě pustí video a uvidíme, s čím přijdou do dalších zápasů.

To hradecké přesilovky jsou zatím nemastné, neslané. Jak se vám brání?
Určitě ne snadno, Hradec v přesilovkách nehraje vůbec špatně. Kluci, co to brání, tam chodí s nasazením vlastního zdraví a zblokují strašně moc střel. A co navíc nezblokují oni, tak chytne Čilo. Zatím to vidíme jenom pozitivně a snad to tak bude pokračovat.

Kombinace jako přes kopírák, opět jste Jakubu Orsavovi servíroval přihrávky mezi kruhy. Sedí vám spolupráce s ním a Martinem Eratem?
Úvodní dva zápasy v Hradci nám stoprocentně vyšly. Nedá se říci nic jiného, než že nám to zatím klape. Ale co bylo, už být nemusí. Musíme jít s pokorou do dalších zápasů a doufat, že nám to vydrží. Snad se okénka budou pořád otevírat.

Do bitky Němce s Voplekou se připletl i rozhodčí

V prvním utkání jste třikrát asistoval, tentokrát jsme nastřádal znovu tři body za gól a asistence. Je to pro vás oproti základní části velké zadostiučinění?
Asi se ke mně konečně trochu přiklonilo štěstíčko. Jsem zatím u všeho, kéž by to tak pokračovalo. Je to pořád dokola (úsměv). Zatím je to jednoduše snové. To, že mi skáčou body, je fajn pro moje sebevědomí a na herní pohodu. Když to člověku nepadá, tak se v tom babrá a trápí. Teď ale začala nová soutěž, jde se od znova. Hrozně mi to pomáhá.

Marka Čiliaka zasypali Hradečtí sprchou střel, ale váš brankář působil jako zeď.
Je to o tom, jaký zvolí styl. Hradečtí se snažili hodně střílet a zasypat Čila co nejvíce střelami. Může to být recept, ale zatím nebyl účinný. To, že měl Hradec 40 střel, je sice jeden ukazatel, ale neznamená to, že byl lepší. Ať mají střel třeba třikrát tolik (směje se).

Byl duel číslo dvě opět fyzicky náročný?
Když jsme vedli, tak jsme perfektně točili čtyři pětky. Myslím si, že čas na ledě se rozprostřel mezi všechny a sám jsem, tuším, nehrál ani patnáct minut. Je to moc fajn, protože nikdo není po úvodních zápasech nijak extrémně unavený. Je možné, že Hradci při takovém fyzickém hokeji dojdou síly, do karet by to mohlo hrát nám. Uvidíme, jestli to tak opravdu bude.

Musíme dávat špinavé góly, velí Tomáš Vincour

Hráči Mountfieldu se vám snažili opět rozhodit všemi možnými způsoby. Jak náročné bylo udržet nervy na uzdě?
To jsou věci, které hrají do karet opět nám. Říkám pořád, že čím více soupeř mluví, strká se a dává do novin jeden článek za druhým, tím je to pro něj horší. Jsem rád, že u nás to nikdo nedělá, týmu to podle mě neprospívá. Jen ať v tom pokračují, je to super.

Berete to trochu jako karmu za rozpoutanou mediální přestřelku?
Přesně tak. S takovými věcmi směrem k médiím jsem sám hodně opatrný, sám na nějakou karmu trošku věřím. Přehnaně sebevědomé řeči se nevyplácí, každý na to má ale samozřejmě svůj názor. Někdo je směrem do novin určitě pichlavější, média to baví a baví to také lidi, kteří to čtou. Za sebe jsem rád, jak jsem říkal, že to nikdo nedělá.

V pátek a v sobotu vás čekají zápasy v domácím prostředí. Budete chtít něco měnit?
Nic bych neměnil, vyhráli jsme druhý zápas 5:0. Chtěl bych, aby to pokračovalo tak, jak to zatím je. Nevím, kdo je dominantní a kdo ne. My bereme dva body a jestli na to má někdo pohled, že Hradec byl v obou zápasech lepší, tak ať klidně byl. Dva body jsou naše, my jsme spokojení a takhle nám to vyhovuje.

Sestřih utkání Mountfield HK – HC Kometa Brno

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz