Dvůr Králové skládá silný tým: podepsal Moučku a další dva zkušené útočníky

Foto: Facebook HC Dvůr Králové nad Labem

Dvůr Králové nad Labem hodlá v následující druholigové sezoně bojovat o první místo ve své skupině. Svědčí o tom čerstvé podpisy tří zkušených útočníků: Jaroslava Moučky, Tomáše Bláhy a Jiřího Půhoného.

Fanshop národního týmu

Půhoný přitom začal letní přípravu v Kolíně, nakonec ale přece jen zůstane v Rodosu. V klubu charismatického majitele Vasila Teodoridise přidá už čtvrtou sezonu.

Dosud za Dvůr Králové nastoupil k 73 utkáním, v nichž nasbíral skvělých 96 bodů.

Půhoný zkrátka patří k nejvýraznějším postavám třetí nejvyšší soutěže. V minulosti si ale velmi dobře vedl i o patro výš: v Šumperku nebo Prostějově.

Dokonce má i čtyři desítky startů v extraligových Pardubicích.

S profesionálním hokejem má bohaté zkušenosti také Jaroslav Moučka, který měl ve Dvoře Králové odehrát už loňskou sezonu, jenže vinou koronaviru stihl pouze tři utkání.

Naštěstí pro něj poté dostal laso z prvoligového Šumperka (13 zápasů, 5+5) a ročník dokončil na Slovensku. Spišské Nové Vsi pomohl k postupu do extraligy.

Teď se silový forvard vrací do Česka.

Půjde o velkou osobnost 2. ligy: v extralize odehrál bezmála stovku utkání za Pardubice, o patro níž působil třeba v Přerově nebo Ústí nad Labem.

A Tomáš Bláha?

Ten bude hrát za Dvůr Králové poprvé v kariéře. Naposledy působil v Trutnově, který před startem letošního ročníku prodal licenci do Letňan.

32letý Bláha patřil k nejvýraznějším postavám druhé ligy v uplynulé dekádě – ve Vrchlabí sbíral zhruba bod na zápas.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz