Dynamo buduje kádr na novou sezonu, zatím je v něm 23 hráčů

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Pardubické vedení pokračuje v budování kádru na sezonu 2020/21. Aktuální soupiska čítá 23 jmen – tři brankáře, osm obránců a dvanáct útočníků. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

partneři českého hokeje

V brankovišti se bude Dynamo spoléhat na Pavla Kantora. „S jeho výkony panovala spokojenost, a tak pokračuje v týmu,“ hlásí člen představenstva klubu Dušan Salfický. Z hostování v Českých Budějovicích se vrací Milan Klouček a jako třetí brankář figuruje junior Vojtěch Nečas.

V obraně pokračují ostřílený Jan Kolář, Jan Zdráhal či Michal Ivan, na kterého klub uplatnil opci. K týmu se připojí rovněž Michal Hrádek, Jakub Mert a Martin Bučko, soupisku doplní duo Daniel Blažej a Jan Oliva. „Přichází z juniorského týmu bojovat o místo v sestavě,“ líčí Salfický.

Útok se bude moci nadále opřít o zkušeného útočníka Radoslava Tybora. Smlouva nadále běží Janu Mandátovi, už dřív bylo oznámeno setrvání Vladimíra Svačiny. Nový kontrakt s Dynamem podepsal odchovanec Patrik Poulíček, jenž v minulé sezoně potvrdil rostoucí výkonnost.

V Pardubicích zůstává také bývalý reprezentant Michal Vondrka. „Michal je hráč s obrovskými zkušenostmi, kterými přispěl ke zvládnutí náročného závěru sezony,“ pokyvuje Salfický s tím, že dres Dynama budou dál oblékat i odchovanci Denis Kusý, Ondřej Machala a Matěj Blümel.

O výraznější pozici v týmu by měl po návratu z Přerova zabojovat Matouš Kratochvil. V kádru jsou i Ondřej Matýs, Michal Pochobradský a Michal Machač. „Očekáváme, že se budou postupně víc prosazovat do sestavy A-týmu,“ říká Salfický na adresu mladých pardubických útočníků.

„Věříme, že v brzké době vám budeme moci oznámit další jména hráčů, se kterými jsme v úzkém kontaktu.“

Vedení klubu dál jedná s několika hráči, kteří by měli doplnit soupisku pro příští ročník. Novou smlouvu zatím nemají podepsanou třeba brankář Ondřej Kacetl, obránci Juraj Mikuš, Rhett Holland, Stepan Zacharčuk či útočníci Robert Kousal, Martin Látal a Denis Kindl. Skončí, nebo se upíší?

Pozici hlavního kouče bude dál zastávat Milan Razým, jehož asistenty budou opět Petr Čáslava a Michal Mikeska. „Jediná změna je na postu trenéra brankářů, kdy u mužstva bude nyní působit Roman Višňák,“ říká Salfický s tím, že Pavol Rybár neprodloužil smlouvu. Zamířil do Komety.

Aktuální kádr HC Dynamo Pardubice

Brankáři:
Pavel Kantor, Milan Klouček, Vojtěch Nečas

Obránci:
Jan Kolář, Jan Zdráhal, Michal Ivan, Michal Hrádek, Daniel Blažej, Jan Oliva, Jakub Mert, Martin Bučko.

Útočníci:
Radoslav Tybor, Jan Mandát, Patrik Poulíček, Vladimír Svačina, Denis Kusý, Ondřej Machala, Matěj Blümel, Michal Vondrka, Matouš Kratochvil, Ondřej Matýs, Michal Pochobradský, Michal Machač.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz